Londoni szelet recept
Hozzávalók:
Tészta (20*30 cm-es tepsihez):
- 30 dkg liszt
- 1 tk sütőpor (púpozott)
- 12 dkg vaj
- 4
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁSsárga - 12 dkg kristálycukor
- 1 cs vaníliás cukor
- 2-3 ek tejföl
- csipet só
- 1 citrom reszelt héja
- lekvár a tészta kenéséhez
Diós-habos rész:
- 6
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁSfehérje - 15 dkg kristálycukor
- 1 cs vaníliás cukor
- 20 dkg darált dió
- 1 mk őrölt fahéj (el is hagyható)
- csipet só
Elkészítése: A liszthez adjuk hozzá a sütőport és egy csipet sót, majd szitáljuk át.
Ezután adjuk hozzá a felkockázott hideg vajat és kezdjük el összemorzsolni.
Amikor már kellően morzsalékos, keverjük hozzá a kristálycukrot, a vaníliás cukrot és a reszelt citromhéjat, majd csináljunk a közepébe egy mélyedést.
Ezután adjuk hozzá a tojássárgákat és 2 kisebb evőkanál tejfölt, majd gyors mozdulatokkal gyúrjuk össze a tésztát (egy könnyen nyújtható tésztát kell hogy kapjunk, így ha szükséges még gyúrás közben adjunk hozzá tejfölt).
Egy sütőpapírt enyhén szórjunk meg liszttel, nyújtsuk ki rajta tepsi méretűre a tésztát, majd a papírral együtt, emeljük át a tepsibe (tenyérrel kicsit nyomkodjuk, igazítsuk bele a tésztát a tepsibe).
A tepsiben lévő tésztát ezután kenjük meg ízlés szerint pár kanál lekvárral (én bőven megkentem sárgabarcklekvárral).
A diós habhoz a tojásfehérjét egy csipet sóval kezdjük el habbá verni, majd amikor már kezd kifehéredni, állandó keverés mellett, kanalanként adjuk hozzá a kristálycukrot és verjük kemény habbá.
A darált diót keverjük össze a vaníliás cukorral és az őrölt fahéjjal, majd adjuk hozzá a keményre felvert tojáshabhoz és fakanállal óvatosan forgassuk össze.
Ezután a diós habot egyenletesen kenjük rá a lekvár tetejére.
Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten 25-30 perc alatt süssük szép világos színűre (én légkeverésnél 160 fokon, 25 percig sütöttem).
A sütőből kivéve hagyjuk a tepsiben kb 10 percig hűlni, majd a papírral együtt emeljük ki és úgy hűtsük ki teljesen.
Természetesen kizsírozott és lisztezett tepsiben is megsüthetjük, akkor a tepsiben hagyjuk teljesen kihűlni, majd abban szeleteljük fel.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »









