Halfilé sajtos-gombás ágyon recept
Ők is elkészítették
Hozzávalók:
- 500 g fagyasztott halfilé (pangasius)
- 2 fej vöröshagyma
- 150 g gomba (konzerv)
- ízlés szerint: citromlé, só és vegeta
- 2 dl tej
- 100 g krémsajt
- 2 ek finomliszt
- olaj vagy vaj
Elkészítése:
Egy pici olajon és vaj keverékén megdinszteltem a hámozott és felaprított hagymát és gombát, majd az egészet egy tepsi aljába öntöm.
A megmosott filészeleteket megszózom, ráfektetem a hagymás-gombás alapra és ízlés szerint meglocsolom citromlével.
A tejet picit megmelegítem, majd elkeverem benne a krémsajtot, vegetát és a lisztet. Ezt a sajtos masszát ráöntöm a halfilére, majd 180-200 fokos sütőbe teszem sülni 45-55 percre (amíg a sajt szépen megsül a tetején).
Sárgarépás krumplipürével és zöldséggel tálaltam.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »










