Povitica kalács gluténmentesen recept
Hozzávalók:
Tészta:
- 30 dkg Barbara Kenyér és kelt tészta lisztkeverék
- 4 dkg cukor
- 3 dkg friss élesztő
- 2 ek langyos víz
- 120 ml langyos tej
- 1
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁS - 1 kk méz
- 5 dkg vaj
- 1 kk só
Töltelék:
- 15 dkg darált dió
- 1 ek holland kakaópor
- 3 ek cukor
- 5 dkg olvasztott vaj
- 50 ml tej
- 1
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁS
Kenéshez:
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁSfehérje
Elkészítése:
A lisztkeveréket, cukrot, friss élesztőt tálba mérjük és alaposan elkeverjük, a mézet, vajat, tojást és a folyadékokat hozzáadjuk, legvégül a sót is és sima tésztává gyúrjuk.
A tésztát langyos helyen duplájára kelesztjük (én a nagyon langyos konvektor tetejére tettem és kb 40-45 percig kelesztettem) ezután átgyúrjuk, szilikonos felületen olyan vékonyra nyújtjuk amilyenre csak tudjuk.
Megkenjük olvasztott vajjal, majd tojással és rászórjuk a dió+kakaó+cukor keverékét, elegyengetjük a felületén meglocsoljuk tejjel és krémesre tapogatjuk. A szilikon segítségével könnyedén feltudjuk tekerni ezt a roppant vékony tésztát és tekert állapotában is tudjuk hosszabbra nyújtani a kezünk segítségével, mintha hurkát tapogatnánk, kb olyan mozdulatokkal hosszabbítsuk.
A tésztát, mint egy csigát feltekerjük és kiolajozott sütőformába tesszük. Én püspökkenyér formát használtam, aminek a mérete 20*10 cm. A tészta tetejét lekenjük tojásfehérjével és előmelegített sütőben 150 fokon 75 percig sütjük.
A formából vegyük ki, hűtsük ki és csakis ezután szeleteljük fel.
Töltelék elkészítése:
A diót, cukrot és kakaót forgassuk össze és a többi hozzávalót a tésztára kenjük rá, mert ha mindent összekeverünk ezen a vékony tésztán nem tudjuk egyenletesen eloszlatni és csak szakadni fog.
Tojásfehérjével kenjük le összesen a sütés ideje alatt 3-szor. Elsőnek mikor betesszük, másodszor félidőben, harmadszor pedig a vége előtt 10 perccel amikor is nem csak lekenjük hanem cukorral meg is szórjuk a tetejét.
Tipp:
Tipp: Ennek a tésztának a sütési ideje fontosabb mint maga a kelesztése, hiszen alacsony hőmérsékleten kell sütni sok-sok percig, minimum 1 órán keresztül, de az én sütőmben 75 perc kellett neki, mire azt mondhattam, hogy elkészült.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »









