Isler szeletben recept
Hozzávalók:
- 30 dkg liszt
- 10 dkg porcukor
- 10 dkg darált dió
- 20 dkg vaj / margarin
- csipet só
- egy
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁSsárgája
A tetejére:
- 1,5 dl tejszín
- 15 dkg étcsoki
- mandulaforgács
A töltéshez:
- ízlés szerint lekvár
Elkészítése:
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, egy órát a hűtőben pihentetjük. A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
A tésztát három részra osztjuk, és kb. 25×25 cm-es méretűre nyújtjuk majd megsütjük, kb. 10-12 perc alatt. De ez függ a sütőtől is!
A kihűlt lapokat megtöltjük ízlés szerint lekvárral, nálam vegyes gyümi volt :)
A tejszínt felmelegítjük, beletesszük a csokit és simára keverjük. Ha már egy kicsit hűlt rákenjük a tészta tetejére. A csokinkra morzsolhatunk mandulát, de akár kókuszreszelékkel is díszíthetjük.
Egy éjszakát pihentetjük és szeleteljük. Isteni finom!
Tipp:
Igazán könnyű elkészíteni, nincsc vele annyi munka, mint az apró testvérénél :) Illeskrisz oldalán akadtam rá a receptre. Egy kicsit változtattam a recepten.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »










