Isler egészségesen recept
Ők is elkészítették
Hozzávalók:
- csipet só
- 5 dkg darált dió
- 15 dkg kókuszzsír
- 0,5 dl mandulatej
- cukormentes lekvár
- 20 dkg teljes kiőrlésű graham liszt
- 8 dkg xilit vagy stevia vagy más folyékony édesítőszer
Elkészítése:
A kókuszzsírt a graham liszttel, a xilittel, a sóval, a mandulatejjel és a darált dióval összekeverjük, majd tésztává gyűtjuk.
Egy órán át pihentetjük a hűtőben, majd kinyújtjuk 3-4 mm vastagra. Egy pohár segítségével a tésztából kerek formákat szaggatunk.
Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és 180 fokon 10-12 perc alatt aranybarnára sütjük.
Végül a langyos süteményeket a levárral megkenjük és 2-2 darabot összeragasztunk. A tetejére kerülhet diabetikus olvasztott csoki.
Tipp:
Az isler hallatán rögtön az étcsokoládéval bevont isteni finom, omlós tészta jut eszembe, amely vékony lekvár réteggel van megkoronázva….mmmmmm.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »









