Pihe-puha medvehagymás pogácsa recept
Elkészítése:
A tészta elkészítése
Az élesztőt a langyos, cukros tejben felfuttatjuk, hogy szépen felhabosodjon. Közben a lisztet egy nagy tálba szitáljuk, és összemorzsoljuk a vajjal, hogy morzsás állagot kapjunk. Ezt követően hozzáadjuk a felfuttatott élesztős tejet, valamint az összes hozzávalót, kivéve a reszelt sajtot, a medvehagymát és a pogácsák tetejére való tojást. A keveréket robotgéppel jól kidolgozzuk, amíg egy kifejezetten puha tésztát kapunk.
A tésztát langyos helyen fél óráig pihentetjük.
A medvehagyma és a sajt hozzáadása
Amíg a tészta pihen, a jól megmosott és lecsöpögtetett medvehagymaleveleket apróra vágjuk. A pihentetés után a tésztát kinyújtjuk, majd megszórjuk az apróra vágott medvehagyma felével, erre szórjuk a reszelt sajt felét. A tésztát ezután felcsavarjuk, mint egy bejglit vagy rétest, és újabb 15 percig pihentetjük langyos helyen.
Ezután ismét kinyújtjuk a tésztát, és megszórjuk a maradék medvehagymával és sajttal. Ismét felcsavarjuk, majd végül még egyszer kinyújtjuk, kb. ujjnyi vastagságúra.
Formázás és sütés
A kinyújtott tésztát megkenjük a felvert tojással, és éles késsel berácsozzuk a tetejét. Pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk a pogácsákat, majd sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük őket. Előmelegített, 180 fokos sütőben kb. 30 perc alatt aranybarnára sütjük őket.
Tapasztalatok és tálalás
Amikor a pogácsák kisültek, apa és öcsém rögtön a sütő elé álltak, és bólogattak a finom illatokra, míg én, sajnos, egy erős nátha miatt nem éreztem semmit. De amit biztosan állíthatok, hogy a pogácsa állaga kiváló lett – puha maradt és elképesztően finom. Még medvehagyma nélkül is gyakran fogom elkészíteni, mert ez az a pogácsa recept, amit már régóta kerestem.
Az egész család egymás után ette a pogácsákat, amíg bírták, mert ezek a kis korongok nagyon laktatóak. Összességében a medvehagyma finom és egészséges hozzávaló, amit érdemes kipróbálni. Ha még nem próbáltad, adj neki egy esélyt, megéri!