Csorba álgombóccal recept
Ők is elkészítették
Hozzávalók:
- 25 dkg pulykamellfilé
- 20 dkg mirelit zöldbab
- 3 sárgarépa
- 2 petrezselyem gyökér
- 10 dkg kelkáposzta
- zöld lestyán
- 1-2 paradicsom
- 1 paprika
- só
- bors
- kis darab csípős paprika
- póréhagyma
- 1 ek olívaolaj
Gombóchoz:
- 2 közepes nagyságú krumpli
- 1 púpozott ek rozsliszt
- 1 csapott ek fehér liszt
- 1 kisebb
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁS - 1 marék apróra vágott kapor
- 2-3 levél apróra vágott lestyán
- 1 diónyi vaj
- 1 tk olaj
- só
- 0,5 húsleves kocka
- 5-6 szelet szárított vargánya
Elkészítése:
Leves készítése:
A zöldségeket megpucoljuk és felkockázzuk.
A húst megmossuk, és szintén felkockázzuk, majd hideg vízben feltesszük főni. Ha forr, a habot leszedjük a tetejéről.
Egy serpenyőben olajat hevítünk, rádobjuk a répát és a petrezselyemgyökeret, és elkezdjük dinsztelni. (Ez azért is jó, mert a dinsztelt sárgarépától szép színt kap a leves.) Hozzáadjuk a feldarabolt póréhagymát és a paprikát. Sózzuk, átkeverjük. (Vigyázzunk, mert a póréhagyma könnyen megég.)
A dinsztelt zöldségeket hozzáadjuk a leveshez. Beletesszük a feldarabolt káposztát és a zöldbabot is. Sózzuk, borsozzuk, vargányával ízesítjük. Beletesszük a paradicsomot és a lestyánt. Takarék lángon főzzük.
Amikor megpuhult a hús és a zöldségek is, beletesszük a mirelit zöldborsót, és készre főzzük.
Gombóc készítése:
Sós vízben feltesszük főni a krumplit. Ha puha, leszűrjük, és még melegen összetörjük. Hozzáadjuk a vajat, és alaposan elkeverjük. Hagyjuk kihűlni.
Amikor kihűlt, hozzáadjuk a tojást, és lassan hozzákeverjük a lisztet, 1 mk szódabikarbonát. Pici olajjal összekeverjük a masszát, és fűszerezzük.
Vizes kézzel gombócokat formázunk. Egy lábasban vizet forralunk, amibe teszünk egy fél húsleveskockát. Amikor forr, beletesszük a gombócokat. Amikor feljönnek a víz tetejére, még fél percet főzzük, majd leszűrjük, tányérra szedjük, és a forró levessel kínáljuk.
Jó étvágyat!
Tipp:
Hogy miért “álgombóc”? Ma csorbát főztem, és főzés közben a férjem kérdezte: teszek bele húsgombócot? Sajnos nem volt már darált húsom, ezért zöldfűszeres krumpligombócot tettem a levesbe. Természetesen hús is került a levesbe, de a gombóc nem húsból készült. Erre a férjem azt mondta “álgombóc” leves készült. A lényeg, hogy finom lett és ízlett mindenkinek.
A csorbába kell korpacibrét, vagy Bors Magicot tenni, de én most kihagytam.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »


