Őszibarack recept
Hozzávalók:
Tésztához:
- 80 dkg liszt
- 1 csomag sütőpor
- 20 dkg puha vaj vagy margarin
- 1 csomag vaníliás cukor
- 2
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁSsárgája - 30 dkg porcukor
- kb. 2 dl tej
Töltelékhez:
- a tészta kivájt belseje
- 20 dkg porcukor
- 20 dkg puha vaj vagy margarin
- 2 ek kakaópor (cukrozatlan)
- 1 rumaroma (vagy rum)
- darált dió
Díszítéshez:
- kristálycukor
- 1 vérnarancs aroma
- 1 keserű mandula aroma
- apró, nem mérgező levelek
Elkészítése:
A tésztához a lisztet elkeverjük a sütőporral. A puha vajat a cukrokkal és a tojássárgájával jó alaposan kikeverjük.Hozzáadjuk a sütőporos lisztet, és összekeverjük. Száraz, omlós, nagy darabokra darált keksz szerű állaga lesz.Ekkor kezdjük el fokozatosan hozzáadni a tejet (lehet, hogy több is kell, mint 2 dl) és nagyon alaposan összegyúrjuk. Ha összeállt, diónyi gombócokat csinálunk belőle, nem kell ellapítani félgömbbé, kilapul magától.
Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük őket, köztük helyet hagyva. Előmelegített sütőben kis lángon (160 fok) 15-20 perc alatt halványra sütjük. 15 perc után már rá kell nézni! A 15. percre szép egyenletes felszínűre húzza ki magát. Ezután úgy 5 perccel már elkezdenek kirepedezni, kiszáradni, tehát még azelőtt ki kell venni.
A kész félgömbök közepét kiskanállal kikaparjuk. A töltelékhez a sütimorzsát meglocsoljuk a rumaromával,majd a többi hozzávalóval összekeverjük sűrű krémmé.
A krémmel megtöltjük a félgömböket, és összepárosítjuk. Mindegyik barackot megfestjük egy ecset segítségével aromával, és rögtön kristálycukorba forgatjuk.
Apró levelekkel díszítjük.
Tipp:
Ha rosszul keverjük ki a tésztát, akkor nem dagadnak meg a gombócok a sütőben, sőt már a sülés 5-10. percében meg is repedeznek.
Érdemes 1-2 gombócot betenni a kész tésztából próbasütésre. Ha szétrepednek, még javíthatunk rajta.
Ha az a gond, hogy erősen süt a sütő (típustól függ), vegyük picit lejjebb a hőfokot, hogy lassabban süljenek át.
Az is előfordulhat, hogy a tészta lett túl száraz. Ezen is javíthatunk, ha evőkanalanként hozzáadva még gyúrunk bele egy kis tejet, esetleg kevés vajat.
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »

