Házi jó reggelt keksz recept
Ők is elkészítették
Hozzávalók:
- 15 dkg cukor (én édesítőt használtam)
- 20 dkg margarin
- 3 ek virágméz
- 1
FUCHS SZABADTARTÁSOS TOJÁS - 15 dkg graham liszt (helyettesíthető ugyanennyi finomliszttel)
- 6-7 ek zabpehely (esetleg müzli is megteszi, csak vigyázni kell, mert az is édesített)
- 5 dkg aszalt gyümölcs (én áfonyát használtam)
- fél tk szódabikarbóna
- 1 tk vanília kivonat (vagy 1 cs vaníliás cukor)
- csipet só
Elkészítése:
Először is kikeverjük a margarint, a cukrot, a mézet, a vanília kivonatot, majd hozzáütjük a tojást, ha már összeállt, hozzáadjuk a többi hozzávalót és nyújtható tésztát gyúrunk. Ha esetleg kicsit ragadós lenne, javasolt egy kicsit a hűtőbe tenni, vagy egy-két kanál lisztet is hozzáadhatunk még.
Ha elkészült a tészta, kb 2-4 mm vastagságúra nyújtjuk, kiszaggatjuk egy süteményszúróval vagy egy lisztezett pohárral. Kicsit hosszúkásra formázzuk és mehet is a 170 fokra előmelegített sütőbe olyan 15 percre, míg aranybarna nem lesz. Érdemes figyelemmel kísérni nehogy túlsüljenek a kekszek.

Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »

