Sült alma diós vaníliafagylalttal recept
Ők is elkészítették
Hozzávalók:
- 4 alma
- kevés citromlé
- porcukor, fahéj, szegfűszeg
- 3 dkg vaj
- 3 dkg csokoládé
- 6-8 szem dió
- vanília fagylalt
Elkészítése:
Az almákat meghámozzuk, magházukat kitoljuk. Kevés citromlével meglocsoljuk, hogy ne barnuljanak meg, majd a fahéjjal elkevert porcukorral jó megszórjuk az almákat. Egy tepsiben megolvasztjuk a vajat, majd belehelyezzük az almákat, és mellé tesszük a szegfűszeget. Előmelegített sütőben 180 fokon 15 percig sütjük. Ezt követően a diót durvára daraboljuk, összekeverjük a fagylalttal, és az almák közepébe töltjük. Olvasztott csokoládéval meglocsoljuk és azonnal fogyasztható.
Tipp:
Nagyon finom, és készítése közben valami isteni illat járja be a konyhát!!!!
Őket is nézd meg!
Szólj hozzá
Ajánlott cikkek
Mit főzzek ma? 2026.06.08. Hétfő
A hétfői menüben a klasszikus házias ízek és a krémes fogások egyaránt hely
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.05. Péntek
A pénteki menüben a könnyedebb levesek és a tartalmas főételek egyaránt hel
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.04. Csütörtök
A csütörtöki menüben a klasszikus házias fogások és a könnyedebb nyári ízek
Tovább olvasom »
Ballagási hidegtál rendelés: mit válassz, ha biztosra akarsz menni? (x)
Ha május, akkor ballagási szezon – és egyre több háztartásban hidegtál rend
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.03. Szerda
A szerdai menüben a tartalmas levesek és a laktató, házias fogások kapják a
Tovább olvasom »
Mit főzzek ma? 2026.06.02. Kedd
A keddi menüben a tartalmasabb és a könnyedebb fogások egyaránt helyet kapn
Tovább olvasom »

