Ez a zsiradék nagyon jól működik muffinokban, krémes süteményekben, kelt tésztákban egyaránt. Sokféleképpen felhasználható, így bánjunk vele!
1. A kókuszolaj bizonyos hőmérsékletig szilárd, majd utána folyékony állagot vesz fel. Olvadáspontja 25 Celsius fok, ezt követően folyadékként használhatjuk a sütéshez.
2. A szobahőmérsékletű, szilárd, de kenhető kókuszzsírt vaj helyett is felhasználhatjuk. Éppen úgy belevághatjuk darabonként a tésztába, mint a vajat, így könnyebben tudunk dolgozni vele.
3. Sütésnél kiválthatjuk vele a vajat, a növényi olajokat, a zsírt. Ha más zsiradék helyett szeretnénk használni, 1:1 arányban süssünk vele.
4. Ha hideg összetevőkkel dolgozzuk össze, a kókuszolaj veszít a hőmérsékletéből, szilárdabb lesz és nem tudjuk tökéletesen eldolgozni a többi alapanyaggal. Ezért mindazon hozzávalót, amit majd a kókuszzsírhoz teszünk, szobahőmérsékleten tároljuk előtte. Igaz ez a tojásra és a tejre is.
4. Mivel viszonylag magas a füstpontja, alkalmas arra, hogy tepsit, sütőformát kenjünk ki vele. Kis mennyiség elég belőle, ezért ecsettel vagy papírtörlővel oszlassuk szét.
5. Hogy a kókuszolaj adjon-e kókuszos ízt a süteménynek, arról mi dönthetünk. A kókuszolajnak ugyanis több fajtája létezik. A finomítatlan rendelkezik az eredeti kókuszos ízzel, ami sütés után a végeredményen is érződik. Ezzel szemben a finomított kókuszzsírt magas hőmérsékleten kezelik, melynek során elveszti kókuszos ízét és illatát