Ha megfeledkeztünk a megfelelő védelemről, íme néhány bombabiztos tipp, hogy enyhítsük az égető fájdalmat és segítsünk a bőrünknek minél gyorsabban regenerálódni!
Kókuszolaj
Az utóbbi években hazánkban is egyre népszerűbb kókuszolaj ma már szinte bárhol beszerezhető. Legnagyobb előnye, hogy kiválóan hidratálja a bőrt, amire a napégéstől szárazzá vált bőrnek határozott szüksége van. Használata által csökken a hámlás esélye, ráadásul az illata is kellemes.
Paradicsom-uborka pép házilag
Természetesen nem kell feltétlenül messzire mennünk, akár a zöldségeskertből is megoldhatjuk a kérdést. A paradicsom csökkenti a gyulladást, az uborka pedig kiválóan hidratál, ugyanis a jelentős részét víz alkotja. Pépesítsünk egy adagot a két zöldségből, vigyük fel az égett bőrre, majd miután megszáradt, alaposan mossuk le.
Aloe vera
Ez a kis növény hazánkban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ebben persze nincs semmi meglepő, az univerzális aloe vera külsőleg és belsőleg egyaránt fantasztikusan hat, ráadásul igazi túlélő, a legamatőrebb növénytartót is képes elviselni – minden háztartásban ott a helye! Törj belőle egy darabot és a nedvével kend be az irritált bőrfelületet. Garantáltan megszünteti az égető érzést.
Kamilla
Az egyik legismertebb természetes gyulladáscsökkentő szer, gyakorlatilag bármilyen gyulladás lehúzására ideális, ezért tökéletes választás lehet a napégés miatt kipirosodott bőrfelület kezelésére is. Fontos, hogy mindig a kamillavirágzatot használjuk ezen célra, ne a filteres formátumban kapható teákat. A kamilla virágát forrázni kell, de megfelelő elkészítés mellett hidegen is megőrzi gyulladáscsökkentő hatását. Napjában többször is áttörölheted vele az égett felületet.
Burgonya
Kevesen tudják, de a krumpli kiváló fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő, s mint ilyen külsőleg is alkalmazható. Ráadásul az elkészítése is elképesztően egyszerű, hiszen nincs más dolgunk, mint lereszelni a nyers burgonyát, majd az így kapott pépet felkenni az égett bőrre és 15-20 perccel később lemosni.