Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

Mit együnk rosszkedv ellen?

Dátum: 2014-12-06 / Írta: Budai István / Látták: 1621 /

Mindenkin eluralkodik néha az általános rosszkedv vagy levertség érzése. A téli hónapokban még inkább hajlamosak vagyunk a depresszióra, hiszen minden kopár, sötét és hideg, az embernek ilyenkor még a szobából sincs kedve kidugni az orrát. Ezek a szezonális depresszió tünetei, de szerencsére van mód a tünetek enyhítésére. A következő táplálkozási tippek mind abban segíthetnek minket, hogy sikeresen legyőzzük a rajtunk ülő rossz hangulatot!




  • A vas pótlása

    A vashiány igen gyakran előforduló probléma, különösen a nők körében. Negatív hatásai közé sorolják a bágyadtságot, levertséget, rosszkedvet. Fogyasszunk rendszeresen magas vastartalmú élelmiszereket, például spenótot, céklát, mákot, spárgát, brokkolit, valamint más zöld levelű zöldségeket, fűszernövényeket! A vas nagyon nehezen szívódik fel a szervezetben, ezért kerüljük a koffeines italok vagy ételek rendszeres fogyasztását, mert ezek még inkább gátolhatják a felszívódást.

    Omega-3 zsírsavak

    Az omega-3 zsírsavakban gazdag ételek bizonyítottan segítenek minket abban, hogy legyűrjük a rosszkedvet. Sok ember étrendjéből hiányoznak az omega-3 zsírsavakban dús ételek, mint például a hal. Fogyasszunk különböző halféléket legalább heti rendszerességgel! Omega-3 zsírsavakban kifejezetten gazdag halfélék a csíkos sügér, a vörös lazac és a szardínia. Ezek az ételek növelik a szervezetünkben lévő szerotonin hormon szintjét, amely a hangulatunkért felelős.

    Gyógynövények

    A különböző gyógy- és fűszernövények rendívül könnyen elérhető élelmiszerek, ráadásul néhányuknak erős kedélyjavító hatása is van.
    A levendula és a citromfű tea egyaránt nagyon hatásos nyugtalanság, álmatlanság vagy gyomorideg kezelésére.

    A macskagyökérből vagy az orbáncfűből készült gyógytea segít az ellazulásban, valamint megszünteti a nyugtalanságot. Az orbáncfű jótékony hatása már az ókorban is ismert volt, azonban túlzott fogyasztásának akadhatnak kellemetlen mellékhatásai is. Fényérzékenységet okozhat, ezért kúraszerű alkalmazása alatt kerüljük a szoláriumot és az erős napfényt!

    A ginzeng alkalmazása több ezer éves múltra tekint vissza. Használata főleg a keleti gyógyászatban volt elterjedt. Az „élet gyökerének” nevezik, hiszen a belőle főzött tea kúraszerű alkalmazása erősíti és energiával tölti fel szervezetünket, és akár még az életünket is meghosszabbíthatja. Hosszabb betegségek, krónikus fáradtság vagy szezonális depresszió esetén is segíthet visszanyerni életerőnket, jókedvünket, azonban fogyasztását 2-3 havonta érdemes szüneteltetni.

    Szólj hozzá