1. Pekingi kacsa
Peking városát népszerűsíti ez a világszerte ismert étel, mely a kínaiaknak is az egyik kedvence. Több mint 500 éve készítik, nemzeti ételként tartják számon. 65 napos kacsákból készítik, melyeknek a bőre is főszerephez jut ebben fogásban. Mellé palacsintát, újhagymát tálalnak fel.
2. Gombóc
A kínaiakat nevezhetjük akár a gombóckészítés mestereinek is. A leghíresebb kínai ételek ezek, melyeket közel 2000 éve készítenek. Töltik őket sertés-, marha-, bárányhússal, hallal, káposztával, répával és még megannyi más töltelékkel. A gombócoknak szimbolikus jelentésük is van, jó szerencsét és a család újraegyesülését jelképezik.
3. Töltött tészta (Wonton)
Nagyon vékony tésztából készül és főként levesbetétként tálalják, régiótól függően hússal, rákkal vagy zöldségekkel töltve. Számtalan formában találkozhatunk vele a lótuszvirágtól kezdve az angyal alakúig.
4. Édes-savanyú sertés
Egyik klasszikusa a kínai konyhának. Korábban kizárólag sertésből készítették, de megfelelve a kor változó igényeinek, ma már elterjedt csirkés és marhahúsos változata is. A lényeg azonban, az édes-savanyú szósz mit sem változott.
5. Tavaszi tekercs
Hagyományosan rizslisztből készül a tésztája, melyet aztán sertés-, marha- és bárányhússal, babból készült pasztával vagy zöldségekkel töltenek meg és vagy frissen fogyasztják, vagy forró olajban sütnek ki. A tavasz kezdetén ezzel az étellel köszöntik az új évszakot.
6. Kínai palacsinta (Jianbing)
Street foodként vagy előételként fogyasztják ezt a hagyományos ételt, mely készülhet rizslisztből, búzalisztből, zöld mungóbab lisztjéből is. Általában tojást, szószt és savanyított zöldségeket esznek hozzá. A palacsinta készülhet édes, csípős, fűszeres változatban is.
7. Mandulazselé
A neve megtévesztő, mert általában nem mandulából, hanem sárgabarack magból készítik ezt a krém színű zselét. A magokat vízben kiáztatják, majd összetörik. A tej kiválik belőle, ezt zselésítik. A legtöbb kínai étteremben találkozhatunk vele.