Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

Mire jó az útifű maghéj?

Dátum: 2021-04-29 / Írta: Budai István / Látták: /

Talán nem hallottál még az egyiptomi útifűről. Pedig ez az Indiában és Nyugat-Ázsiában őshonos növény adja a világ egyik legnépszerűbb étrendkiegészítőjét. A keleti orvoslásban évszázadok óta alkalmazzák, Európa pedig nagyjából 100 éve ismeri. Az egyiptomi útifű magjának héjáról sokan úgy beszélnek, mint egy csodaszerről, ami testünk szinte minden porcikáját erősíti, gyógyítja, karbantartja és hozzásegít az egészségesebb élethez. Most közelebbről megismerkedhetsz áldásos hatásaival!




  • Az útifű maghéj elsősorban emésztésünkre gyakorol jótékony hatásokat, ezzel pedig egész szervezetünket működését elősegíti. Napjainkban a jellemző étrend túl kevés rostot és túl sok silány összetevőt tartalmaz, melyeknek tápértékük sincs. Nem csoda, ha a bélmozgás lelassul, a székrekedés krónikussá válik, szervezetünkben felgyülemlenek a méreganyagok és egyre tovább hízunk. Az útifű maghéjat a civilizációs betegségek ellenszerének tartják, ezért ajánlják szív- és érrendszeri, anyagcsere és emésztőrendszeri problémák megelőzéséhez. A benne lévő rostanyagok a szervezetben megduzzadnak, zselés állagot vesznek fel, de nem szívódnak fel, hiszen számunkra emészthetetlenek. Úgy is mondhatnánk, elvégzik a dolgukat, aztán távoznak a testünkből. Lássuk, pontosan milyen hatásokat remélhetünk az útifű maghéjtól!

    Természetes hashajtó

    Akinek emésztési problémái miatt gyakran van székrekedése, aranyba fogja foglalni az útifű maghéj nevét. Gyorsan ható és valóban hatásos hashajtó, mely segíti a széklet távozását és a bélmozgás rendszerességét. Ezzel az aranyér megelőzésében is fontos szerepe van. 

    Méregtelenítő

    Az útifű maghéj rostjai folyadék hatására korábbi térfogatuk többszörösére duzzadnak. A bélrendszeren keresztül haladva pedig a bélredőkben lerakódott káros anyagokat magukkal söprik és rövid idő alatt eltávolítják a szervezetből. Kitűnő takarítója a bélrendszernek, megszabadít azoktól a salakanyagoktól, melyektől túlterhelve a szervezet különféle tüneteket produkál, pl. gyakorivá válik a fejfájás, a kimerültség, súlygyarapodás indul, alvászavar és ízületi problémák lépnek fel. 

    Immunerősítő

    Az immunrendszer otthona a bélrendszer, hiszen az immunsejtek 70%-a a vastagbélben található. Egészséges bélflóra nélkül pedig nem beszélhetünk egészséges emésztésről sem. Az útifű maghéj tehát a bélflóra helyreállításával közvetlen hatást gyakorol immunrendszerünk működésére. 

    Szabályozza a vércukorszintet

    Az ingadozó vércukorszint több krónikus betegség figyelmeztető jele. Az útifű maghéjnak azonban megvan az a jó tulajdonsága, hogy gátolja a vércukorszint ingadozását és csökkenti a szénhidrátok felszívódásának mértékét is. Nemcsak a megelőzésben, de a már cukorbetegségben szenvedők számára is hasznos. 

    Jót tesz a szívnek és a keringési rendszernek

    Az útifű maghéj a káros koleszterin csökkentésével járul hozzá a keringési rendszer egészségéhez. Úgy csökkenti az LDL-koleszterin szintjét, hogy közben nincs hatással a hasznos HDL-koleszterin mennyiségére – ellentétben a koleszterincsökkentő gyógyszerekkel. 

    Segíti a fogyást

    Bármennyire is kitartóak vagyunk, a fogyókúránkat az éhségérzet minden pillanatban veszélyezteti. Ilyenkor jön jól az útifű maghéj, ami a belekben megdagadva eltelít, a jóllakottság érzését kelti. Megelőzhetjük vele a két étkezés közti nassolást, energiát nyerünk belőle anélkül, hogy plusz kilókat szednénk magunkra. 

    Hatékony a paraziták ellen

    Ahogyan a salakanyagokat, úgy a bélrendszerben élősködő parazitákat is kisöpri a szervezetből. Ezzel nemcsak számos kellemetlenségtől kímél meg, de olyan gyulladásoktól is, melyekért a szervezetben élősködő paraziták felelősek. 

    Csökkenti a gyulladásokat

    Több tanulmány is beszámolt róla, hogy az útifű maghéj csökkenti a gyulladásokat a vastagbélben. Ez magas rosttartalmának köszönhető, ami csökkenti a belet érő stresszt és oldja a görcsöket. 

    Szólj hozzá