Mielőtt azonban ezeket ismertetnénk, ki kell térnünk arra is, hogy egyes vélekedések szerint a banánhéj a vegyszeres kezelés és a korai szüretelés miatt nem alkalmas ilyen jellegű felhasználásra, míg mások úgy vélik, hogy tisztítást követően bátran felhasználható. Nem tisztünk állást foglalni, mindenki a maga hitének megfelelően alkalmazza az alábbi tanácsokat.
1. Fogfehérítés házilag
A banán héjának kifejezetten magas a mangán- ég magnézium tartalma, ennek köszönhetően ideális eszköz a fogak fehérítésére. Kiválóan alkalmas a lepedékek, valamint a koffein okozta barnás színezet eltávolítására. Ehhez nem kell mást tenned, mint a banán belső felével alaposan átdörzsölni a fogaidat naponta kétszer.
2. Száraz bőrre
A benne található vitaminoknak, ásványi anyagoknak köszönhetően kiválóan ápolja a bőrt: alkalmazható cserepes szájra éppúgy, mint száraz könyökre, de testápoló helyett akár a hideg miatt kialakuló bőrrepedések kezelésére is jó választás.
3. Húsok puhítása
A banánhéjba tekert hús sokkal gyorsabban és omlósabbra sül, nem véltetlen hát, hogy ezt a trükköt az ázsiai országokban rendszeresen alkalmazzák. Ha azonban a vegyszerek miatt idegenkedsz attól, hogy a húsokat banánhéjba göngyöld, akkor karikázhatod a banán húsát is a sülő hús mellé – így is azonos hatást érhetsz el.
4. Ragyogó tisztaság
A banánhéj rostos belső felülete ideális takarításra és fényesítésre is – ráadásul akkor is bátran bevetheted, ha egyéb területeken a vegyszerektől való félelem miatt nem szívesen használnád a banánhéjat. A banánhéj belső felével ugyanis kiválóan megtisztíthatod az ezüst tárgyakat, ráadásul gyönyörű fényessé varázsolja a bőrfelületeket és a szobanövények leveleit is.
5. Víztisztítás
A Sao Paulo-i kutatási alapítványnak köszönhetően már azt is tudjuk, hogy a banánhéj kiválóan alkalmas arra, hogy kivonja a vízből az olyan nehézfémeket, amilyen például az ólom vagy a réz. Ennek a tulajdonságának köszönhetően tökéletesen alkalmas víztisztításra is.