Vásárláskor figyeld a krumpli csomagolását! A címkén látható betűjelzések ugyanis elárulják, hogy milyen fajta burgonyával van dolgod, ebből tudhatod, hogyan a legcélszerűbb felhasználni. Hogy egyes fajták milyen célra a legalkalmasabbak, azt a keményítő tartalmuk határozza meg, ami az azonos fajtákba tartozóknál nagyjából egyforma.
Újburgonya
A legzsengébb, ropogós, friss. Keményítő tartalma alacsony, ezért elsősorban salátába és főzeléknek, illetve levesekbe való. Tócsnit és gombócot jobb, ha nem készítünk belőle. Sokat ne vegyünk előle egyszerre, mert hamar romlik.
A jelzésű
Nem fő szét, szilárd állagát főzés után is megőrzi. A legjobb fajta salátákba, tepsis és rakott ételekbe, valamint hideg ételekbe. Mutatós lesz vele az étel, hiszen melegen is szép karikákra szelhető.
B jelzésű
Főzni való burgonya, mely nem vagy csak kicsit fő szét, omlósabb, mint az A jelzésű burgonya, textúrája lisztes. Tócsnihoz, főzelékhez, raguhoz, levesekhez használhatjuk, de készíthetünk belőle hasábburgonyát és paprikás krumplit is.
C jelzésű
Sütésre a legalkalmasabb, mert az ilyen típusú burgonyák hamar szétfőnek. Textúrájuk száraz, porhanyós. Héjában sült krumplit, hasábburgonyát, chipset és pürét készíthetünk belőlük, de krumpligombócnak is ez a legideálisabb.