Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

Maximum ennyi ideig szabadna használni egy fogkefét

Dátum: 2023-05-02 / Írta: Budai István / Látták: /

Azt tudjuk, hogy a fogkefe nem tart örökké. De azt nem könnyű kitalálni, hogy vajon mikor jön el a csere ideje. Mivel a fogaink ápolásában kulcsszerepe van, egy idejét kiszolgált fogkefe használatával a fogaink romlását és egyéb szájüregi betegségek kialakulását kockáztatjuk. Hogy a fogkefe valóban teljesíteni tudja azt, amire hivatott, most megtudhatod, milyen gyakran kell lecserélned!




  • Kézi fogkefe

    A fogkefe az első számú eszközünk a szájüregi baktériumok, az ínybetegségek, a fogszuvasodás és a rossz lehelet ellen. Ha naponta legalább 2-szer 2 percig használod, már sokat tettél a fogaid egészsége érdekében. Ilyen használat mellett egy manuális fogkefe élettartama átlagosan 3 hónap. Ekkora éri el azt az állapotot, hogy a sörtéi már elvesztik eredeti állapotukat és akár ki is hullanak. Amint azt látod, hogy a sörték eldeformálódtak, meggyengültek, vásárolj új fogkefét. Ez többnyire 3-4 hónap alatt következik be.

    Elektromos fogkefe

    Az elektromos fogkefe a fej gyors mozgatásával vagy vibrálással tisztítja meg a fogakat. Sörtéi ugyanolyan anyagból készülnek, mint a kézi fogkefénél, tehát ugyanúgy elhasználódnak. Viszont rövidebbek, ezért az élettartamuk is általában rövidebb. Ha elektromos fogkefét használsz, 12 hetente cseréld rajta a fejet, ne várj tovább.

    Egyéb okok a fogkefe cseréjére

    Ha valaki beteg a veled egy háztartásban élők közül, jó ötlet, ha kicseréled a saját fogkefédet és a többi családtagét is. A vírusos és bakteriális fertőzések könnyen terjedhetnek rajta keresztül, ezért jobb, ha megszabadulsz a régi fogkeféktől.

    Gyerekeknél 3 hónapnál sűrűbben is érdemes cserélni a fogkefét, mert előfordulhat, hogy ők rágcsálják a sörtéket vagy a nyelet, illetve nem csak a szájukban használják a fogkefét, hanem egyéb felületekhez is hozzáérintik, így az fertőzések forrásává válhat.

    Ezt kockáztatod, ha nem cserélsz időben fogkefét

    A fogkefe használatakor a műanyag sörték érintkeznek vízzel és a fogkrémben található vegyi anyagokkal. Ettől válnak gyengébbé minden egyes használat után. Eldeformálódnak, megcsavarodnak, ettől pedig a fogkefe hatékonysága csökken. Megnő a fogszuvasodás és az ínybetegségek kockázata, valamint a fogaidon lévő lerakódásoktól sem fogsz tudni megszabadulni.

    Így őrizheted meg a legtovább a fogkefédet

    Hogy a fogkeféd a legtovább maradjon jó állapotban, néhány dolgot mindennap megtehetsz. Használat után alaposan öblítsd le folyó vízzel, majd olyan helyre tedd, ahol tökéletesen ki tud száradni. Extra fertőtlenítésre nincs szükség fogmosás után, megteszi a vízzel történő tisztítás is. Nem jó ötlet zárt tárolóban tartani a fogkefét, hiszen ha nedvesség marad benne, baktériumok és penész jelennek meg rajta.

    Szólj hozzá