Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

A legjobb fogyókúrás reggelik

Dátum: 2018-01-19 / Írta: Budai István / Látták: 2721 /

Mindannyian ismerjük azokat a reggeleket, amikor rohanva megyünk el otthonról és a munkahelyünk felé útba eső kávézóban bekapunk gyorsan egy muffint, hogy ebédig kibírjuk valahogy. Ha ez egyszer-egyszer előfordul, belefér, de szokásunkká ne váljon!




  • Ha egészségesen szeretnénk élni és a fogyást is megcélozzuk, a reggelinek igen fontos szerep kell, hogy jusson az életünkben. Egy kutatás szerint azok, akik reggelire több kalóriát fogyasztanak el, vacsorára pedig kevesebbet, többet tudnak fogyni, karcsúbb a derékméretük és egész nap sokkal inkább jóllakottnak érzik magukat.

    Úgy képzeljük el a testünket, mint egy autót, aminek a reggeli induláshoz üzemanyagra van szüksége, majd 4-6 óránként újra fel kell tankolnunk. Nagyon fontos, hogy fehérjékkel és rostokkal töltsük fel testünket reggel, hogy tovább tartson a jóllakottság érzése, ami a kulcs a fogyáshoz.

    A sok szénhidrátot tartalmazó reggelitől a vércukorszint ingadozni kezd, így reggeli után már kb. 2 órával gyötörni fog az éhség. Az egészséges és kielégítő reggelit nagyon könnyű összeállítani, a lényeg, hogy az alábbi tápanyagokat bőségesen tartalmazza:

    Fehérjék

    A tojás nem véletlenül az egyik legszokványosabb reggeli. Mivel magas a fehérje tartalma, elfogyasztása után sokáig nem éhezünk meg, olyannyira, hogy aki rendszeresen tojást eszik reggelire – bármilyen formában -, az bizonyíthatóan kevesebbet nassol késő este. Ha ezt a sok fehérjét nem vesszük magunkhoz reggel, az izomtömegünk és az anyagcserénk látja kárát. Sokan vacsorára esznek bőséges mennyiségben fehérjét, de reggelinél ezt elmulasztják. Nők számára a javasolt fehérje mennyiség a nap első étekezésénél 20 g.

    Az egyik legjobb fehérjedús reggeli, ha egy szelet teljes kiőrlésű pirítóshoz elkészítesz egy tojást, görög joghurtot eszel teljes értékű gabonával és bogyós gyümölcsökkel, megeszel egy maroknyi mandulát vagy főzöl egy adag quinoát és azt édesíted bogyós gyümölcsökkel.

    Rostok

    Mindig ugyanoda lyukadunk ki: együnk igazi élelmiszereket! Márpedig az igazi élelmiszer egyik ismérve, hogy sok rostot tartalmaz. Ha erre odafigyelünk, máris kihagyhatjuk az étrendünkből a gyorsételeket, melyek tele vannak finomított szénhidrátokkal. A magas rosttartalmú ételeket nem találjuk meg a feldolgozott élelmiszerek között. A sok rost lelassítja az emésztést, további érezzük magunkat jóllakottnak és sokkal több energiát nyerünk.

    A legjobb rostforrások reggelire a teljes értékű gabonafélék, akár zabpehely, akár pirítós formájában, valamint természetesen a zöldségek és a gyümölcsök.

    Zöldségek

    Különösen a reggelinél nem lehet eléggé kihangsúlyozni a zöldségek jelentőségét. Valamennyi étkezésünknek legalább a felét kellene, hogy kitegyék, ezzel szemben azonban az emberek döntő többsége egyáltalán nem vagy csak mutatóban eszik reggelire zöldséget.

    A spenótot, a cukkinit, a paprikát belesüthetjük a rántottába, a maradék zöldségekből készíthetünk smoothie-t és a legegyszerűbb, ha salátának keverjük össze őket.

    Egészséges zsírok

    Egy másik módszer az emésztési folyamat lelassítására és az éhségérzet csökkentésére, ha egészséges zsírokat fogyasztunk. Ezek lassú és hosszútávra szóló energiaforrások, melyek egész nap segítenek jobban érezni magunkat.

    A pirítós kenjük meg avokádóval, olajos magvakból készítsünk reggelit, szórjunk a smoothie tetejére chia magot vagy lenmagot. Főzzünk olívaolajjal, hogy tucatnyi egészséges zsírhoz hozzájuthassunk.

    Valami szokatlan

    Használd a képzeletedet! Nem feltétlenül kell tipikus reggeli ételeket fogyasztanod reggelire. Próbáld ki a babféléket, a sütőtök pürét, a fahéjat, a szerecsendiót! A spenótos saláta is ideális reggeli, de ehetsz akár kukoricás tortillaból készült tacot is tele zöldséggel.

    Szólj hozzá