És persze az sem elhanyagolható, hogy kellemesen finom ízt kölcsönöz a különféle ételeinknek is. Azonban a boltban kapható üveges verzió közel sem ilyen érétkes és finom, ráadásul ki tudja, hogyan és mivel kezelik az előállítás közben. Éppen ezért érdemes saját magunknak elkészítenünk, ráadásul nem is kell hozzá túl nagy szakértelem sem.
Először is szedjünk vagy vegyünk körülbelül kettő kiló almát, lehetőség szerint bio fajtát. Nem fontos, hogy teljesen épek, érettek legyenek, hiszen tökéletes lehet a lehullott vagy kissé sérült alma is hozzá, sőt. Ezeket jó alaposan mossuk meg, majd szeleteljük fel őket, vagy akár le is reszelhetjük az egészet. Ezt a reszeléket helyezzük bele egy előzőleg jól kimosott 5 literes üvegbe, erre öntsünk rá 2 liter felforralt, majd lehűtött vizet, melyben 20 deka cukrot jól elkevertünk. A cukrot egyébként mézzel is helyettesíthetjük, így még egészségesebb lesz a végeredmény. Ez esetben 20 deka akácmézet adjunk a vízhez.
Ennek az almás elegynek a tetejére a gyorsabb erjedés érdekében tehetünk egy szelet barna kenyeret is. Az üveg nyakát jó szorosan kössük le például egy gézdarabbal, ugyanis a muslincák előszeretettel lepnék el az almákat, aminek azonban mi nem annyira örülnénk. Ezt követően helyezzük egy meleg, de nem túl forró helyre és hagyjuk állni az egészet 10 nap hosszat. Majd pedig szűrjük le a levét. Az így keletkezett minden liter léhez 10 deka cukrot kell hozzáadnunk. Ezek után már áthelyezhetjük egy hűvösebb helyre, mert néhány hét elteltével akkor is érni és forrni kezd majd. Ezt követően pedig nincs is más dolgunk, mint üvegekbe tölteni az elkészült házi almaecetünket.
A leszűrés után a tetején képződött hártyát, az úgynevezett ecetágyat pedig érdemes kiemelni és újra felhasználni. Ehhez tegyük ismét egy üvegbe az ecetágyat, szeleteljünk rá almát, öntsünk rá ismét vizet cukorral vagy mézzel, s ismételjük meg az egész folyamatot. Így mindig lesz otthon friss, adalékmentes, saját készítésű almaecetünk.