Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

Immunerősítés régen: fogadd meg nagyszüleink tippjeit, és ellenállóbb lesz a szervezeted!

Dátum: 2020-08-15 / Írta: Budai István / Látták: 19 /

Ma már nem okoz fejtörést, hogy bekapj egy szem kapszulát minden reggel és azzal a tudattal folytasd a napot, hogy máris erősítetted az immunrendszered. De nem biztos, hogy ez a leghatékonyabb módja ellenállóképességünk növelésének. Sokszor halljuk, hogy régen az emberek ellenállóbbak voltak a betegségekkel szemben. Az immunerősítő módszerek már akkor is megvoltak, csak nem így hívták őket. Most megismerheted nagyszüleink jól bevált immunerősítő módszereit, melyeket alkalmazva neked is nagyobb lesz a védekezőképességed!




  • Akkoriban még nem voltak vitaminkészítmények és tápanyagokkal teli étrendkiegészítők sem. Ami viszont volt, az a természet közelsége és ismerete. Nagyszüleink és az őket megelőző generációk ezeket a kincseket használták fel ahhoz, hogy elkerüljék a betegségeket vagy mielőbb felgyógyuljanak.

    Ezekhez a növényekhez bátran fordulhatsz te is, hogy a legtermészetesebb módon, mesterséges összetevők nélkül segíthesd immunrendszeredet a jobb működésben!

    Csipkebogyó

    Télen gyűjtheted be a téli megfázásos betegségek legfőbb ellenszerét. A mutatós, pirosló bogyóból a legjobb, ha teát készítesz és azt kortyolgatod rendszeresen. Immunerősítő hatását magas C-vitamin tartalmának köszönhetjük, ebből a tápanyagból ugyanis tízszer annyi található benne, mint a C-vitamin bombaként emlegetett citromban. Fontos, hogy sose főzd a csipkebogyó húsát, csak hideg vízben áztasd 4-5 órán keresztül. Így őrzi meg legtöbb hatóanyagát. Ezután szűrd át és már ihatod is a levét, akár mézzel édesítve.

    Fürtös menta

    A mentafélék azon ritka tagja, melyet vadon nőve is megtalálsz és leszedhetsz. A fürtös menta kitűnő immunerősítő, ezért ajánlott rendszeresen fogyasztani, de baktériumölő hatása miatt még akkor is képes segíteni, ha a betegség már ledöntött a lábadról. Természetes lázcsillapító, gyulladáscsökkentő, éppúgy alkalmas légúti, mint húgyúti fertőzések kezelésére. Napi 1-3 csészét korlátlan ideig, mellékhatások nélkül fogyaszthatsz az immunrendszer erősítéséhez.

    Orbáncfű

    Az egyik leghatékonyabb gyógynövény, ha a fertőzésekkel szembeni ellenállóképesség növeléséről van szó. Kúraszerűen kell alkalmazni, 6 hétig fogyaszthatsz belőle napi 1 csészével, majd utána tarts 4 hetes szünetet és csak ezután kezdd újra a kúrát.

    Mezei kakukkfű

    Teaként fogyasztva is érezteti immunerősítő hatásait, de még jobb, ha alkoholos kivonatát fogyasztjuk, naponta 3-szor 20 cseppet. A mezei kakukkfüvet akkor is érdemes használni, ha makacs hurutos köhögés fogott ki rajtunk, ugyanis természetes köptetőként, nyákoldóként is igen hatékony.

    Fűszernövények

    Már nagyanyáink és az ő felmenőik is tisztában voltak azzal, mennyire fontos a megfelelő táplálkozás. Az ételekhez használt fűszerekkel is egészségüket védték. Ezért is fogyasztottak sok fokhagymát és vöröshagymát, valamint csípős paprikát, amit mértékkel igenis érdemes enni, hiszen kitűnő immunerősítő hatásai vannak.

    Szólj hozzá