1. Öblítsd le!
Bár a tésztát főzés után leöblíteni nem mindig ajánlatos, ha a maradékát el szeretnéd tenni, mindenképp tedd meg. Ha a friss tésztát szósszal kevered össze, azt a részét, amit rögtön felhasználsz, ne öblítsd át, így a szósz jobban rá fog tapadni. De amiről úgy gondolod, hogy úgysem fogyna el, az öblítsd le a csap alatt, hogy eltávolítsd róla a ragacsos keményítőt, hiszen így tárolás közben is megőrzi az állagát.
2. Forgasd össze olajjal!
Vagy olajat vagy vajat használj. Nem kell sok, de annyi igen, hogy a tésztaszemek jól láthatóan különváljanak egymástól. Alaposan forgasd össze, hogy a zsiradék jól átjárja.
3. Lezárható edényben tárold!
A főtt tésztát hagyd kihűlni, mielőtt a hűtőbe teszed. De ne adj neki túl sok időt, mert akár már 2 óra is elég, hogy megromoljon. A hűtőben lezárt műanyag edényben vagy légmentesen zárható tasakban tudod tárolni. A légmentes zárás nagyon fontos, mert a baktériumok könnyen utat találnak maguknak a romlása egyébként is hajlamos főtt tésztához.
4. Ne tárold túl sokáig!
A főtt tészta megfelelő tárolással 3-5 napig tartható el a hűtőben. Ennél tovább ne várj a felhasználásával. Számos ételt elkészíthetsz belőle, vedd elő a kreativitásodat és mentsd meg a tésztát!
5. Le is fagyaszthatod!
Ha a hűtő helyett a fagyasztóba tennéd a főtt tésztát, használj hozzá légmentesen lezárható tasakot. A fagyasztóban ez jobban működik, mint a vastag falú műanyag edény. Ilyenkor is fontos, hogy olajjal vagy 1-2 kanál vajjal elkeverd a tésztát, különben a fagyasztóban menthetetlenül összecsomósodik. A főtt tészta a fagyasztóban eláll 3 hónapig vagy akár tovább is, de minél tovább hagyod bent, annál inkább a minőség rovására megy a dolog. A legjobb, ha 2 hónapon belül felhasználod.
6. Ha már összekeverted a szósszal
Alapszabály, hogy a tésztát és a szószt sosem tároljuk együtt. De ha már összekeverted őket, akkor is teheted a hűtőbe, viszont 2 napon belül el kell fogyasztanod.