A mandulaliszt a héjuktól megfosztott mandulaszemek finomra őrlésével készül. ¼ bögre mandulaliszt 160 kalóriát és 14 g zsírt tartalmaz. Mi tagadás, ez elég magas zsírtartalom egy liszthez képest, de ebben az esetben jó zsírokról, többségében telítetlen zsírsavakról van szó.
3 g rost és 6 g fehérje is található benne, jó forrása a vasnak és a kálciumnak, megtalálható benne az öregedésgátló hatásairól is ismert E-vitamin, valamint a kálium is. A mandulaliszt – gluténmentes társaihoz hasonlóan -, segíti az emésztést és ideális cukorbetegeknek is.
Egészséges lisztről van szó, ám – mivel olajos magból készül – magas a kalóriatartalma, ezért vigyázni kell vele. Ahogyan nem ennénk meg egy halom olajos magvat, úgy ebből se használjunk túl sokat. A mandulaliszt nem tartalmaz glutént, ez pedig az állagára is hatással van, így nem válthatjuk ki vele egy az egyben a fehér lisztet sütésnél.
Az alap liszthez keverjünk hozzá ¼ bögre mandulalisztet, ezzel már érvényesülni tudnak egészségre gyakorolt jó hatásai, miközben a fehér liszt biztosítja, hogy a tészta megfelelő állagú legyen.
Készíthetünk vele palacsintát, banánkenyeret is. Rántáshoz is használhatjuk. Beleforgathatjuk a halat, a csirkét, a tofut, majd süssük ki őket olajban.