1. Kérlek, mutatkozz be röviden az olvasóknak.
Kalmár Erzsébet vagyok, de sokan trollanyuként ismernek, Norvégiában élek skót férjemmel és 3 gyermekemmel. Kertészmérnökként végeztem, de nem dolgozom a szakmámban.
2. Miért pont ezt a nevet választottad a blogodnak?
A név utalás arra, hogy Norvégiában, a trollok országában élek, de nem én vagyok a troll a saját konyhámban.
3. Miért döntöttél úgy, hogy elkezdesz blogot vezetni, és mikor történt ez pontosan?
Mindig szerettem sütni-főzni, rengeteg gasztroblogot olvastam új receptek után kutatva, és egyszer csak jött az érzés, hogy én is írni szeretnék. Ez már több, mint 5 éve történt, ám az első fél évben nem mertem nyilvánossá tenni a blogot.
4. Kikre főzöl általában, és hány fő volt eddig a legtöbb, akiknek egyszerre sütöttél-főztél?
A családomra főzök általában, a legtöbb talán egy 20 fős társaság volt, akire főznöm kellett
5. Te magyar vagy, a férjed skót, és Norvégiában éltek. Színes a paletta. A gasztronómiában mennyire ötvözöd a 3 nemzet ízeit, illetve melyik áll közelebb hozzád?
A magyar ízvilág áll hozzám legközelebb, de nem ragaszkodom a hagyományokhoz. A brit konyha néhány kivétellel nem az én világom, de a férjem kedvenceit azért igyekszem néha elkészíteni. Minden nép konyhája érdekel, szeretek különleges, szokatlan ételeket kipróbálni, elég sok megtalálható a blogon is.
6. Van-e olyan étel/alapanyag, ami nálatok nem lelhető fel, és nagyon hiányzik? Ha igen, szoktál-e ezekből betárazni, amikor hazalátogatsz?
Régen hiányzott a túró, de azt már házilag is el tudom készíteni, közben sok mindent megtaláltam ázsiai és arab üzletekben. Talán a gesztenyemassza, amit itt nem használnak, nekem viszont nagy kedvencem. Úgyhogy abból mindig kerül pár csomag a bőröndömbe.
7. Mióta élsz plaeo étrenden? Van-e különösebb oka, hogy áttértél a paleolit étkezésre?
Körülbelül másfél éve tértem át paleo étrendre, autoimmun betegségek és allergia miatt voltam kénytelen életmódot váltani.
8. A családodnak külön készítesz ételeket, vagy ők is azt eszik, amit te?
Az elején teljesen külön főztem magamnak és nekik, ma már a legtöbb paleo ételt úgy készítem, hogy a család is megeszi. Hagyományos sütemények, desszertek már szinte nem is készülnek nálam.
9. Megjelent egy szakácskönyved. Milyen érzés volt a saját receptjeidet könyv formában kiadva lapozgatni?
Annak ellenére, hogy elég sok baki volt a könyv kiadásával kapcsolatban, azért örülök, hogy végül sikerült. Nagyon jó érzéssel tölt el, hogy alkottam valami kézzel foghatót.
10. A fotózást tanultad, vagy ösztönösen jön? A havas táj előtt készült képeidet egyenesen imádom. /Jó, a többit is, de azokat különösen./
Nem tanultam soha, szívesen tenném, ha időm lenne rá. Egy kis automata géppel kezdtem a fotózást, ez meg is látszik a régi képeken. Ma már jobb gépem van, és igyekeztem közben saját magamat képezni. Messze nem vagyok profi fotós, de szerintem a stílus, az egyéni látásmód is nagyon sokat számít.
11. Van e más hobbid a konyhán, a blogon és a családon kívül?
Mindig szerettem kézműves dolgokkal foglalkozni, decoupage, selyemfestés, üvegfestés a kedvenceim, de bevallom, ezek háttérbe szorultak a blog miatt. A növényeket is nagyon szeretem, rengeteg van belőle, szeretek velük foglalkozni.
12. Melyik az süti a blogon, ami annyira a család /vagy a te/ kedvence, hogy már tucatszor készítetted?
A sárgarépapürés pillekönnyű csokitorta a veretlen kedvenc, és egyben a blogom legnézettebb receptje is, nem paleosok is nagyon szeretik.