Házi praktikákkal a tökéletességért
Ahogyan gyakorlatilag azt az élet minden területén láthatjuk nap mint nap, őseink házi praktikái és a velük járó tapasztalatok sokszor igen értékesek, ráadásul garantáltan tízezreket takaríthatunk meg általuk. Egy orvosi fogfehérítő kezelést nemigen fizetünk ki zsebpénzből, a több tízezerre rúgó kezelések helyett éppen ezért érdemes lehet a házi praktikákkal megpróbálkozni.
Citromos fehérítés
A citrom az egyik legerősebb fehérítő szer, mely a fogainkon is kiválóan alkalmazható, azonban csak mértékkel! A benne található citromsavnak köszönhetően hatása látványos, azonban marja a fogzománcot és kivonja a fogakból a kalciumot, így mindenképpen tartózkodnunk kell a túlzottan gyakori alkalmazásától.
Használata egyébként egyszerű: hámozzuk meg a citromot, majd a héj belső felével óvatosan, de határozottan dörzsöljük be fogainkat, rövid ideig hagyjuk hatni, majd öblítsük ki. Hatásos lehet meg a citromleves öblögetés is, azonban arra ügyeljünk, hogy csak evés után nyeljük le, egyéb esetben mindig köpjük ki! A citromlé támogatja az emésztőrendszert, segíti az emésztést, azonban üres gyomorban szétmarja a gyomor falát. Fogat mosni legkorábban 30 perc elteltével lehet, így a fogzománc nem károsodik.
Fogpor szódabikarbónából
Könnyedén készíthetünk más jellegű fogfehérítő port is házilag, melynek összetevőit fillérekből vásárolhatjuk meg, ráadásul a hatásuk is garantált. Ehhez nincs szükségünk másra, mint szódabikarbónára, kaolinporra, szárított málnalevélre és olyan gyógynövényekre, melyek a porunk ízét adják, tehát például zsályára, mentára, illetve ha a gyógynövény, amit választunk szárított, akkor azonos növényből készült olajra is.
100 gr kaolinport és 100 gr szódabikarbónát elegyítsünk 10 gr málnalevéllel és 5 gr gyógynövénnyel, illetve néhány csepp olajjal. Benedvesített fogkefével vigyük fel a fogakra! Ne ismételjük túlzott gyakorisággal, ugyanis az árthat fogainknak, ha pedig a rendszeres otthoni fogfehérítés mellett döntünk, ne hagyjuk ki az éves fogászati szűrővizsgálatokat.