Segíti az emésztést
Az újhagyma sok rostot tartalmaz, ennek pedig közismerten jó hatásai vannak az emésztésre. Szabályozza a bélmozgást, megelőzhető vele a hasmenés, antibakteriális és antivirális hatásai miatt pedig hasznos a különféle gyomorbántalmak ellen.
Jót tesz a csontoknak
Ha mindennap megeszel 3 szál újhagymát, megszerezheted a napi szükséges K-vitamin mennyiséget. Ennek a vitaminnak fontos szerepe van a véralvadásban és a csontok szempontjából is. A kutatások szerint ez az oka annak, hogy az újhagymával csökkenthető a csontritkulás veszélye.
Kevés benne a kalória
Aki vigyáz az alakjára, olyan élelmiszereket keres elsősorban, melyeknek alacsony a kalóriatartalma, mégis ízesek és finomabbá lehet velük tenni a diétás ételeket. Erre a célra az újhagyma tökéletesen megfelel, hiszen szinte nincs benne kalória. Egy bögrényi apróra vágott újhagyma csupán 19 kalóriát tartalmaz, ami kevesebb, mint 1%-a a napi ajánlott kalóriabevitelnek, ha 2000 kalóriás étrendet követsz.
Csökkenti az elhízás esélyét
Bioaktív összetevők és antioxidánsok találhatók az újhagymában. Olyan antioxidánsok, melyekkel csökkenthető az elhízás kockázata. Kutatások kimutatták azt is, hogy az újhagyma rendszeres fogyasztásával elkerülhetők azok az elhízáshoz kapcsolódó, sokszor halálos kimenetelű betegségek, mint a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség.
Csökkenti a vércukorszintet
Az újhagymában lévő kénnek köszönhetjük ezt. A kénes vegyületek fokozzák a szervezet inzulintermelő képességét, ami jelentős mértékben csökkenti a cukorbetegség kialakulásának esélyét.
Hasznos a szemnek
Az újhagymában karotinoidok is vannak, melyek segítik fenntartani az egészséges látást. Sok A-vitamint is tartalmaz, ami hozzájárul a szem egészségének megőrzéséhez.
Öregedésgátló
Az antioxidánsok nemcsak a betegségektől védenek, de az öregedési folyamatot is lassítják. Az újhagymában ráadásul sok C-vitamin is van, ami szintén öregedésgátló összetevő. Ezek együtt védik a szöveteket a károsodástól és a gyulladásoktól.
Csökkenti a rák kockázatát
Bőséges forrása a kénnek, aminek számos jó hatása van a szervezetünkre. A kénes vegyületek és az újhagymában lévő flavonoidok képesek megelőzni a rák kialakulását és harcolnak a daganatos sejteket létrehozó enzimek ellen. A kutatások elsősorban tüdő-, méhtest-, prosztata- és végbélrák ellen találták hatékonynak.
Megelőzi a megfázást és az influenzát
Antibakteriális és antivirális hatásainak segítségével harcolhatunk a fertőző betegségek ellen. Csökkenti a fokozott nyálkatermelődést és nagyobb eséllyel vészeljük át az influenzaszezont egészségesen, ha nap mint nap eszünk újhagymát.
Erősíti az immunrendszert
Sok A- és C-vitamint tartalmaz, melyeknek az immunműködés szempontjából nélkülözhetetlen szerepük van. Ezek az immunerősítő és antioxidáns összetevők védenek a fertőzésektől és a gyulladásoktól.