1. Használd a páraelszívót!
Nem véletlenül van a konyhádban és mikor tenne jobb szolgálatot, mint a hagymaszag ellen? Amint elkezdesz hagymával dolgozni, rögtön kapcsold be és még hagyd egy darabig működni, miután befejezted a főzést. A hatását fokozhatod, ha közben szellőztetsz is, de a páraelszívó önmagában is sokat tud tenni azért, hogy a hagyma átható szaga mielőtt eltűnjön a lakásból.
2. Ecettel töröld át a konyhapultot!
Ez nem a cseberből vederbe esete, hiszen az ecet szúrós szaga pár perc alatt elillan és magával viszi a hagymaszagot is. Ha a konyhapulton vágtad a hagymát, ne sima tisztítószert használj, hanem ecetes ruhával törölgesd át alaposan. Pár perc után töröld át vízzel. Ugyanezt a módszer alkalmazhatod az összes eszközre, amivel a hagymához hozzáértél, így a késre, amivel pucoltad és aprítottad, a fakanálra és az edényekre is.
3. Vesd be a zöld teát!
Ha az edényből árad a hagymaszag, töltsd meg vízzel és forrald fel. Ekkor tegyél bele néhány zöld tea filtert és hagyd állni. Nemcsak jobb illat lesz a házban tőle, de az edény is megszabadul a hagyma szagától.
4. Használj alkoholt a textilekre!
Az alkohol is igen hatásos a hagymaszag ellen. Ha a ruhád, a függöny, az asztalterítő vagy a bútorok szívták magukba ezt a kellemetlen szagot, tölts egy szórófejes flakonba egyenlő arányban vizet és vodkát (vagy denaturált szeszt), és ezzel fújd be a textileket. Hagyd őket a levegőn megszáradni.
5. Moss hajat szódabikarbónával!
Bizony a haj is magába szívja a hagyma erős szagát. Ez pedig igen zavaró tud lenni, ha éppen készülsz valahova. A legjobb, ha gyorsan hajat mosol, mégpedig szódabikarbónával. A hagyományos samponodhoz adj hozzá kb. 5 g szódabikarbónát, ami közismert szagtalanító hatásáról. A szokott módon mosd meg és öblítsd le a hajad. Még hatékonyabb lehetsz, ha egy kevés citromlevet is használsz a keverékbe.
6. A kezedet már előtte ecetezd be!
Készülj fel, mert a hagyma sosem kíméletes, hiába is várod, hogy most az egyszer biztosan nem fog tőle bűzleni a kezed. Már előre öblítsd le a kezeidet ecettel, ez megakadályozza, hogy a szagot okozó anyagok megragadjanak a kezeden és beszívódjanak a bőrödbe. Mártsd a kezed ecetbe, egy papírtörlővel itasd le a felesleget és már kezdheted is aprítani a hagymát.
7. Ecet és szódabikarbóna a műanyag edény szagtalanításához
A hagymát sokszor műanyag edényben tároljuk, ami képes annyira átvenni a szagát, hogy utána már nem szívesen használjuk fel más célra. Pedig a hagymaszagot a műanyagról is eltüntethetjük az ecet-szódabikarbóna páros segítségével. A műanyag edény alját szórd be szódabikarbónával, majd töltsd meg félig ecettel, ezután a maradék részét forró vízzel töltsd tele. Hagyd ázni pár órán át, majd meleg, mosogatószeres vízben mosd el.
8. A hagymaszagú leheletre is van megoldás!
Igen kellemetlen, mikor valakin megérzed, hogy nemrég hagymát evett. És még kellemetlenebb, ha mások érzik rajtad. A citromsav azonban semlegesíti a hagymaszagot. Tégy egy pohár vízbe bőven citromlevet és öblíst át vele többször a szádat, mielőtt lenyeled. Megpróbálkozhatsz a szódabikarbónával is: egy pohár langyos vízben keverj el egy teáskanálnyit és adj hozzá egy csipet sót is. Szintén jól forgasd át a szádban, hogy mindenhonnan ki tudja mosni a hagymaszagot okozó összetevőket. Elrághatsz néhány levél friss petrezselymet, ami köztudottan frissíti a leheletet, de az almával is jó hatást érhetsz el.