Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

5 ok, hogy miért fogyasszunk mézet

Dátum: 2014-10-22 / Írta: Budai István / Látták: 4825 /

Nos, viccesen mondhatnánk, hogy először is azért, mert Micimackó is imádja. És milyen jól teszi, hiszen valószínűleg ő is tisztában van vele, hogy a méz azon kívül, hogy ínycsiklandó nyalánkság, rengeteg csodás gyógyító hatással is rendelkezik a benne található számtalan hasznos vegyületnek köszönhetően, melyeket felsorolni is alig lehet. Egy dologra érdemes okvetlenül figyelnünk a fogyasztása során, méghozzá, hogy nem szabad főzni, forralni, mivel így kivonjuk belőle az ásványi anyagokat, vitaminokat, enzimeket, aminosavakat és szénhidrátokat is.




  • Először is a méz remekül bevethető emésztési panaszok és hasi fájdalmak esetén. Ha hányinger, hányás kínoz minket, vagy bármilyen emésztési panaszunk van, akkor keverjünk össze egy rész citromlevet egy rész mézzel. Ebbe egyszerűen mártsuk bele az ujjunkat, vagy kanál segítségével szopogassuk szépen lassan, hogy kifejthesse a hatását. Amennyiben pedig bármilyen hasi fájdalom okoz számunkra kellemetlen perceket, akkor egy teáskanálnyi mézet keverjünk össze negyed teáskanál őrölt babérlevéllel és ugyanennyi zellermaggal, majd ezt az elegyet fogyasszuk ebéd és vacsora előtt.

    A méz továbbá kiválóan alkalmazható magas vérnyomás és koleszterinszint esetén is. A méz ugyanis kioldja a zsírt és a koleszterint a szövetekből. Minden reggel igyuk meg a következő összeállítást: egy pohár forró vízbe tegyünk egy teáskanálnyi mézet és hozzá csepegtessünk még körülbelül 10 csepp almaecetet is.

    Mindemellett a méz a száj- és gyomorfekély gyógyításában is kitűnően helytáll. A száj fekélyei esetén kenjük be a sebet egy teáskanál mézzel, ráadásként adhatunk hozzá egy csipet kurkumát is. Ez a keverék segít serkenteni a nyáltermelést, valamint sikeresen mossa ki a szájból a méreganyagokat. Ezután köpjük ki, hogy a szájfekély vagy az afta minél gyorsabban gyógyuljon. Belső fekélyek esetén egy csésze meleg tejben elkevert teáskanálnyi méz elfogyasztása javasolt, méghozzá naponta kettő alkalommal.

    Amennyiben pedig megfáztunk, akkor is a segítségünkre fog sietni a méz. Csak keverjünk össze egy teáskanálnyi mézet fél teáskanál fahéjjal, majd ezt napi három alkalommal fogyasszuk el. Ha arcüreggyulladással is küzdünk, akkor keverjünk össze egy teáskanál mézet friss gyömbérlevéllel, majd ezt az elegyet napi kétszer vegyük magunkhoz.

    S íme, az ötödik ok, amiért jó, hogy ha rendszeresen fogyasztunk mézet. Ez pedig nem más, mint hogy kutatásokkal is bizonyított tény, hogy a napi mindössze egy teáskanálnyi méz nagymértékben segíti a kalcium felszívódását, így hozzájárulva a csontritkulás megelőzéséhez. Éppen ezért az idősebb korosztálynak okvetlenül ajánlott rendszeresen mézet fogyasztania.

    Szólj hozzá