1. Hajnövesztéshez
A fahéj vérkeringést fokozó hatását a fejbőrön is érezteti. Ez pedig az egyik legfontosabb lépés a hajhullás megállításához, valamint a hajnövekedés elősegítéséhez. Őrölt fahéjat keverj hordozóolajba (pl. kókusz- vagy olívaolajba), majd adj hozzá fahéjat. Körkörös mozdulatokkal masszírozd be a fejbőrbe, a hajgyökerekhez. Hagyd fenn kb. 15 percig, majd moss hajat. A kezelést érdemes hetente kétszer megismételni.
2. Fából készült bútorokra
A fa nagyon szép, de nagyon kényes alapanyaga a bútoroknak. Szinte elkerülhetetlen, hogy a karcok megjelenjenek rajtuk, még akár rövid idő alatt is. Ha ez történik a kedvenc fa bútoroddal, a fahéjjal még megmentheted! Egy csipetnyit dörzsölj el a karcoláson és ámulj-bámulj, hogy mi történik!
3. Lábgomba kezelésére
Mivel a fahéj kórokozó ellenes hatásokkal rendelkezik, a láb gombás fertőzései ellen is bevetheted. Ehhez forralj fel 4 bögre vízben 10 fahéj rudat. Hagyd lehűlni elviselhető hőmérsékletűre, majd áztasd benne a lábadat 20 percig. Amilyen gyakran tudod, ismételd!
4. Pattanások ellen
Baktériumölő hatásának az arcbőrön is nagy hasznát veheted. Ha gyakran küzdesz aknéval vagy pattanásokkal, készíts keveréket 1 teáskanál őrölt fahéjból és 3 evőkanál mézből. Ezt a pakolást lefekvés előtt vidd fel az arcodra és pihenj vele legalább fél órát, majd meleg vízzel mosd le.
5. Szájvíz
A fahéjból olyan szájvizet készíthetsz, ami a szájüregben megtelepedő, káros baktériumok elpusztításával védi a szájüreg és a fogak egészségét, ezzel együtt pedig a lehelet frissességéről is gondoskodik. Ehhez 2 citrom levére, 1 teáskanál szódabikarbónára, fél teáskanál őrölt fahéjra és 1 bögre meleg vízre lesz szükséged. A víz kivételével keverd össze a hozzávalókat, majd az egészet öntsd bele a meleg vízbe. Keverd össze és használd étkezések után vagy fogmosáskor!