Csalán, kakukkfű és ginkgo biloba
Az egzotikus hangzású ginkgo biloba az elmúlt néhány évben került az előtérbe, nem véletlenül, hiszen számos jótékony hatása van.
A többek között gyulladásgátló hatással is bíró csalán szintén tartalmaz természetes antihisztamint, az úgynevezett kvercetint, mely gátolja a hisztaminok termelődését. Ugyanez a hatóanyag egyébként, bár kisebb koncentrációban, de számos bogyós gyümölcsben is megtalálható.
Arra azonban minden esetben ügyeljünk, hogy mivel mind a gingko biloba is tartalmaz kvercetint, ne alkalmazzuk őket egyszerre!
Omega-3 és más telítetlen zsírsavak
A telítetlen zsírsavaknak erős gyulladásgátló hatásuk van, ennek köszönhetően az Omega-3 például kiválóan alkalmas az allergiás tünetek enyhítésére. Megtalálható többek között az olívaolajban, a lenmagolajban, valamint a tengeri halakban, mint a lazac, a tonhal, a makréla vagy a szardínia. Ennek köszönhetően könnyedén beépíthető a mindennapi étrendbe, de kapható kapszula formában is.
Utóbbi koncentráltan tartalmazza az Omega-3-at, így egyetlen kapszulával megfelelő mennyiséghez juthatunk, ráadásul nem kell nap mint nap frissen beszerezni a hozzávalókat. Szedését érdemes már az allergiaszezon előtt elkezdeni, de nyugodtan fogyaszthatjuk akár egész évben is, hiszen számos egyéb jótékony hatással is bír.
Orrdugulás ellen
Számos különböző orrcseppet és sprayt találunk meg a patikák polcain, azonban az allergiás viszketés, orrdugulás és orrfolyás ellen akár magunk is készíthetünk orrspayt, házilag. Nincs más dolgunk, mint egy deciliter vizet felforralni, majd lehűteni és az így sterilizált vízben feloldani egy gramm himalája sót. Ezzel a keverékkel kíméletesen kitisztíthatjuk orrunkból a polleneket, ráadásul hosszú ideig nedvesen tartja a nyálkahártyát, mellékhatások nélkül!
Ha nem szívesen keverünk orrsprayt házilag vagy bizonytalanok vagyunk, készen is vásárolhatunk olyan terméket, melyben himalája só vagy tengeri só és víz van csupán.