Esztétikum vagy praktikum?
Az egyik legjelentősebb tévút, ha e kettő között bármikor bárki választani akar. Még akkor is hibás gondolat ez, ha történetesen a kert berendezéséről beszélünk. Miért ne járhatna e kettő egymással kart karba öltve? A kerti bútorkészlet a legjobb áron nagyszerű befektetés, ami nemcsak funkcionalitás területén teljesít az élen, hanem természetesen az esztétikumra éhező testet is jóllakatja.
De nézzük meg közelebbről a hasznosság kérdését a gyakorlatiasság szemüvegén keresztül. Mert nyilván a kertben adódhatnak olyan körülmények, amik nem éppen optimálisak. A meteorológiai viszontagságokat például esélytelen megjósolni, márpedig azért arra eléggé kicsi az esély, hogy az ember nap, mint nap ki-be cipelgesse a szett tagjait.
A jó hír az, hogy az ellenálló anyagból készülő bútordarabok bírják a strapálást. Bírják az UV-sugárzást, bírják a hőséget, bírják a hideget, az égi áldás különböző formáit, azaz nem rettennek meg kis hazánk időjárásától, ami elnézve az utóbbi évek káoszát, nagy szó! Emellett a tisztán tartása is pofonegyszerű. Egy valamire érdemes odafigyelni: a kiegészítőkre, mert történetesen a párnák vélhetően kevéssé vízállóak.
Mi van akkor, ha a hely szűke behatárolja a lehetőségeket?
Szokták mondani, hogy egy igazán jó háziasszony abból főz, ami van otthon. Pontosabban abból is képes valami remekművet összehozni. Valahogy így megy ez a kertrendezésnél is. Ha nem adott a nagy, kihasználásra váró tér, akkor a kerti padok még mindig bevethetőek. Kis helyen is elférnek, ugyanakkor több embernek biztosítanak ülőhelyet, azaz minimum duplán kiélvezhető a közbenjárásukkal a rendelkezésre álló hely. Miközben még jól is néznek ki, úgyhogy általuk felöltöztethető az udvar.