Belépés Regisztáció Keress bennünket Facebook-on
Kategóriák

7 hasznos tipp, amivel sokat spórolhatsz a bevásárlás során

Dátum: 2020-08-10 / Írta: Budai István / Látták: 560 /

Valamit rögtön az elején szögezzünk le: vannak azok a dolgok, amikre szükséged van és azok, amiket akarsz. Ezenkívül vannak olyan holmik is, amikről sejtésed sem volt, hogy akarod őket, de az üzletben sétálva úgy érzed, nem élhetsz nélkülük. Hogyan lehet így mégis okosan vásárolni? A következő tippek segítségével!




  • 1. Bevásárlólista

    Már-már közhelynek tűnik, de a spórolós vásárlás alapja minden esetben az előre összeállított bevásárlólista. Gondosan megírni ezt azonban még nem elég. Az értelmét ugyanis csak akkor nyeri el, vagyis pénzt megtakarítani vásárlás közben csak akkor tudsz, ha kíméletlenül tartod is magad ahhoz, hogy csak a listádon szereplő holmikat vedd meg. Ezt a szabályt pedig még akkor se szegd meg, ha gyerekkel vásárolsz!

    2. Heti egyszeri bevásárlás

    A legtöbben még a heti nagybevásárlás mellett is két-háromnaponta befutunk a boltba valamiért. Spórolás tekintetében azonban ez a legrosszabb, amit tehetünk. Minden egyes alkalom, amikor betérünk az üzletbe, újabb lehetőség arra, hogy csak még egy valamit bepakoljunk a kosarunkba. Ragaszkodj a heti egyszeri bevásárláshoz! Ezt akkor tudod megtenni, ha előre megtervezed azt is, mit főzöl a héten és milyen hideg élelmiszerre vagy háztartási termékre lesz szükséged. Hétvégén szánj rán egy órát és készülj fel a következő hétre, hogy ne kelljen a boltba szaladgálnod és újabb összegektől megszabadítanod magad.

    3. A vásárlás legyen a legutolsó lehetőség!

    A legtöbben rögtön szaladnak a boltba, ha valami hiányzik, ahelyett, hogy otthon körbenéznének. Ha nincs éppen valamilyen hozzávaló ahhoz az ételhez, amit kitaláltál vagy pont az adott tisztítószer hiányzik, ne vedd rögtön a cipődet! Légy kreatív! Találj ki más ételt azokból a hozzávalókból, amik vannak otthon, a tisztítószerek helyett pedig nézz körbe a kamrában, hiszen a legtöbb szernek van alternatívája otthon elérhető alapanyagokból összeállítva (gondolj csak az ecetre és a szódabikarbónára és hogy mi mindenre használhatod őket).

    4. Időzítsd a vásárlást!

    Se éhesen, se fáradtan, idegesen, egy nehéz nap után kimerülve ne menj vásárolni! Ezek mind olyan lelkiállapotok, amikor nem gondolkodsz, nem koncentrálsz, hanem az első szembejövő terméket leveszed a polcról, függetlenül attól, hogy találnál helyette olcsóbb vagy akár akciós változatot is. Ilyenkor az ember hajlamosabb olyasmit is megvenni, amit eredetileg nem is akart, csakhogy esetleg felvidítsa, megnyugtassa magát egy kicsit. A vásárlást olyan időpontra időzítsd, mikor kiegyensúlyozott a lelkiállapotod, nem kell kapkodva összeszedned a szükséges dolgokat az üzletben és éhes sem vagy!

    5. Fillérre számold ki a vásárlást!

    Vásárlás előtt a listád alapján nagyjából össze tudod számolni, hogy mennyi pénzre lesz szükséged. Ezt készpénz formájában vidd magaddal – természetesen valamivel többet számolj, hogy semmiképp ne kerülhess kellemetlen helyzetbe a kasszánál. A kártyás fizetés csak túlvásárlásra ösztönöz, ellenben a készpénzzel. Hiszen, amilyen pénz nincs nálad, azt nem tudod elkölteni sem!

    6. Ne dőlj be az akcióknak!

    Természetesen a leárazásokat minden érdemes kihasználni, de csak abban az esetben, ha az adott terméket egyébként is meg akartad venni. Viszont ha betérsz a boltba valami teljesen másért, és akcióban látsz olyan dolgokat, amiket nem terveztél megvásárolni, most se tedd, akkor se, ha szuperolcsón adják! Minden forint, amit ilyen akciós termékekért fizetsz ki, csak felesleges költekezés.

    7. Használd a kuponokat!

    A vásárlások során kapott kuponokat sokszor csak zsebre tesszük és meg is feledkezünk róluk. Mikor újra rájuk bukkanunk, akkor pedig már rég lejártak. Pedig ezek a kuponok azért vannak, hogy használd őket. Jól fogsz járni velük, bármilyen kicsinek is tűnik a rajtuk lévő kedvezmény összege! Ne feledd, ha spórolni akarsz, az apró is sokat számít!

    Szólj hozzá