A liszt-tojás-zsemlemorzsa alkotta panírt is érdemes új alapokra helyezni, hogy izgalmasabb, változatosabb ízekkel gazdagíthassuk a rántott fogásokat. Ehhez adunk most tippeket!
1. Zöldfűszeres
A kakukkfű, rozmaring, oregánó, bazsalikom, metélőhagyma, petrezselyem a panírban is megállják a helyüket.
Használhatjuk őket önmagukban is a hús bundázására, de fűszeres, aromás ízük akkor is jól fog érvényesülni, ha a zsemlemorzsához adjuk őket.
2. Palacsintatésztás
A lisztből, tojásból és tejből kevert sűrű tészta kiválóan működik bundaként is. Ha a palacsintatésztá panírként használjuk, sós, fűszeres ízeket vigyünk bele.
Sózzuk, borsozzuk, gazdagítsuk összezúzott fokhagymával. Akár reszelt sajttal is megszórhatjuk, majd forgassuk bele a panírozni kívánt ételt, és a szokott módon süssük ki olajban.
3. Zabpehelylisztes
A zabpehelyliszt egészséges, de azoknak, akik gluténmentes étrendet folytatnak, az egyik legolcsóbb alternatívát is jelenti a fehér liszt helyett.
Panírozáskor adjuk át neki a liszt szerepét, és forgassuk bele a húst. Ha szeretnénk rusztikusabb, ropogósabb panírt, keverjünk a zabpehelyliszthez zabpelyhet.
4. Magvas
A szezámmag, tökmag, napraforgómag, az apróra tört dió vagy mogyoró, pekándió kitűnő összetevői a panírnak.
A szokott módon forgassuk lisztbe, majd tojásba a húst, ezután kerüljön bele a különböző magvakkal dúsított zsemlemorzsába. Minél több magot adunk a panírhoz, annál ropogósabb és annál egészségesebb lesz.
5. Kókuszos
Elsősorban a rántott csirkéhez illik nagyon jól a kókusz egzotikus íze. A kókuszt többféleképpen is felhasználhatjuk a panírozás során.
Tehetünk kókusztejet a tojáshoz, de keverhetünk kókuszreszeléket a morzsához is. A kókuszreszelék akár önmagában is nagyon jó panír, használjuk bátran morzsa nélkül is!