Ne vágd fel a hagymát előre!
A hagyma nemcsak erős szagot áraszt a konyhában, ha idő előtt felvágod, de ízéből is sokat veszít. A legjobb, ha utolsó pillanatban, közvetlenül, mielőtt az ételhez adnád, aprítod fel.
Ne magozd ki a paradicsomot!
Túl sok okot eddig sem lehetett az aprócska magok eltávolítására, de ezentúl biztosan nem fogod tenni, hiszen a magok és a körülötte lévő, zselészerű részek tartalmazzák a paradicsomban a legtöbb ízt. Csak abban az esetben válaszd a magozást, ha a recept ezt kifejezetten előírja a magas nedvességtartalom elkerülése miatt.
Őrizd meg a zsiradékok ízét!
A zsiradékok – beleértve az olajokat, a vajat – hamar oxidálódnak, ezzel együtt ízükből is veszítenek. Ne hagyd őket sokáig a szabad levegőn, tárold a szilárd zsiradékokat a hűtőben, a növényi olajok flakonján a kupakot pedig mindig gondosan zárd vissza.
Csak akkor fogj hozzá a sütéshez, mikor a zsiradék már elég forró!
Akár zöldséget, akár húst készítesz, kulcsfontosságú, hogy ne siettesd a sütés folyamatát! Várd meg, míg a zsiradék pontosan annyira felforrósodik, hogy ha beleteszed a húst vagy a zöldséget, egyből beinduljon a sülés folyamata.
Forgasd meg a fűszereket zsiradékban!
Hogy a fűszernövények kiadják magukból teljes ízüket és aromájukat, mielőtt az ételbe tennéd őket, 1-2 percig forgasd meg őket forró zsiradékban!
Időzítsd a friss fűszernövények hozzáadását!
Ha nem szárított, hanem friss fűszernövényekkel főzöl, nagyon fontos, hogy mikor adod őket hozzá az ételhez. A zsálya, a rozmaring, az oregánó és a majoránna mehet bele már a főzés kezdetén. Ezek nagyon intenzív ízű fűszerek, melyek a főzés végére pont annyira engednek aromájukból, hogy az ízük a legjobban élvezhető legyen. A kevésbé tolakodó ízzel rendelkező fűszereket, mint a petrezselyem, a koriander, metélőhagyma, tárkony, bazsalikom, időzítsd az utolsó előtti pillanatra!