Hozzávalók:
Elkészítése:
A színes paprikát, a lilahagymát és a szárzellert apró kockákra vágjuk, majd enyhén megsózzuk és kicsit állni hagyjuk. A zöldségkeveréket forró sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük. Még melegen hozzákeverjük a margarint, a megsózott paprika, a hagyma és zeller keverékét, megborsozzuk, majd a tejbe áztatott, darabolt bagett végeket, a bagett tépkedett közepét és a reszelt sajtot.
Ha véletlenül nagyon kihűltek volna a főtt zöldségek enyhén melegíthetünk rajta, majd jól elkeverjük. Ha nagyon összeállt, kevés margarint még adhatunk hozzá. Sűrű, egynemű masszát kell kapnunk. Kóstoljuk meg, és ha szükséges sózzuk, borsozzuk
A lyukas bagett egyik végét négyrét hajtott alufóliával lezárjuk, majd a másik végén kiskanállal a masszából adagolunk bele. Minden töltéskor, a bagett alufóliával borított végét ütögessük az asztal lapjához, hogy a töltelék az aljára tömörödjön.
Fontos, hogy a bagett belét úgy vágjuk ki, hogy közepén át tudjunk látni és semmi ne akadályozzon bennünket abban, hogy minél több masszát tudjunk a bagett közepébe tölteni. Az így elkészített töltött rudak hűtést igényelnek, így a massza a közepükön szilárdabbá válik és mire vendégeink megérkeznek 1-1,5 centis töltött, bagett szeletekkel várhatjuk őket.
A reszelt sajt nagyon fontos alkotó elem, mert kihűlve szilárdítja a tölteléket, bármelyik általam ajánlott, vagy más masszát használunk. Baráti rendezvények, ünnepek kedvelt vendégvárója a töltött bagett, ami garantáltan el fog fogyni, növelve a rendezvény sikerét, a vendéglátó büszkeségét.