Hozzávalók:
A tésztához:
Az írókához:
Díszítés:
Elkészítése: Tészta:
A száraz hozzávalókat összevegyítjük. Hozzáöntjük az olvasztott margarint és a mézet, a felvert tojást és a vizet. Kanállal elkeverjük és 3-4 órára hűtőbe tesszük. A hűtőből kivéve lisztezett munkafelületen alaposan átgyúrjuk a tésztát, majd 3-4 mm vastagságúra nyújtjuk. Vastagabb papírból elkészíthetünk sablont, majd a tésztára helyezve késsel körbevágjuk.
Az alaphoz egy nagyobb méretű tálat vagy tányért használhatunk sablonként.
Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük és 190 fokos sütőben megsütjük. Ha teljesen kihűltek, díszítjük a házikó falait. Az összeállítás csak akkor következhet, ha az íróka tökéletesen megszárad, legjobb egy éjszakán át szárítani.
A porcukrot átszitáljuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük, miközben apránként adagoljuk a porcukrot, ameddig a megfelelő állagot el nem érjük. Akkor jó, ha nagyon lassan, vagy már nem folyik le a habverőről a hab. A porcukor lehet, hogy nem kell mind, a cukor mennyisége a tojás méretétől függ.
Ha elkészült, zacskóba töltjük és apró lyukat (1 mm) vágunk a zacskó sarkán. A terülőmázhoz az írókát kevés vízzel hígítjuk és kiskanállal vagy ecsettel visszük fel, az előzőleg írókával kontúrozott területre. A terülőmáz száradásához legalább 4-5 óra szükséges, csak ezután tudjuk díszíteni.
A házikó részeit írókával ragasztjuk össze, és ugyancsak írókával rögzítjük őket az alaplaphoz is. A fenyőfa fagylalttölcsér alappal készült, melyet folyékony zöld színű ételfestékkel színezett íróka díszít. A kéményen szintén színezett írókával készültek a “kövek”. Az ablak üvegnek kemény cukorkát használtam, melyet sütés előtt kissé összetörve beleszórtam a sütőlemezre helyezett házikó ablak réseibe.
A maradék tésztából további dekorációként szaggathatunk csillagokat, hóembert, fenyőfát.