Hozzávalók:
Tésztához:
Összeragasztáshoz:
Bevonni:
Elkészítése:
A tojásokat, a tojássárgákat a cukorral és a fűszerekkel habosra keverjük és hozzáöntjük a langyos mézet, amivel szintén alaposan összekeverjük.
A lisztben elkeverjük a sót és a szódabikarbónát, majd hozzáadjuk a tojásos masszát és jól elkeverjük.
Elég folyékony és ragacsos lesz így a tészta, fakanállal egyszerűbb az összedolgozása, mint kézzel.
Beletesszük egy lezárható dobozba és legalább egy éjszakát hűtőszekrénybe téve dermesztjük! A mézes massza 3 nap múlva is folytatható, tehát lehet vele előre dolgozni!
Egy vastagon liszttel szórt felületre téve (folyamatosan lisztezve, mert kissé ragacsos) 3-4 mm vastagra kinyújtjuk, lisztbe mártott tetszés szerinti formával kiszaggatjuk és szilikonos sütőpapírral bélelt lemezre téve, előmelegített sütőben 190 fokon (légkeveréssel) kb 6-7 perc alatt szép világosbarnára sütjük a mézes korongokat (ne érjenek össze, süléskor kissé megdagadnak!).
Rácsra tesszük és miután teljesen kihűltek, szilárdabb lekvárral kettesével összeragasztjuk és pihentetjük legalább 1,5-2 órát.
Ezután az étcsokit gőz fölött felolvasztjuk, hozzáadjuk az étolajat, alaposan összekeverjük, majd lecsokizzuk vele a mézes sütik oldalát és a tetejét (én ecsettel szoktam “úgymond befesteni”, pillanatok alatt megvan).
Még forró a csoki, pár csepp fehér csokival díszíthető (de elhagyható, nekem éppen volt itthon valamennyi).
Miután kihűltek a sütemények egy papírdobozba téve legalább 3-4 napot várni kell, amíg teljesen megpuhul, viszont hosszú ideig (4-5 hét) eltartható.
Ennek a sütinek az a titka, hogy legalább 3 hetet álljon, akkorra az ízek igazán összeérnek és isteni finom, puha karácsonyi mézest kapunk, csak ki kell addig bírni.
Jó étvágyat és kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
A megmaradt 4 tojásfehérjét is el lehet használni, az oldalon nagyon finom habcsók receptek vannak! :)