Hozzávalók:
Tésztához:
Töltelékhez:
Mártáshoz:
Elkészítése:
A tészta elkészítésénél nem tudok nektek pontos arányokat mondani, mert minden tojás más méretű. Addig adagoljuk hozzá apránként a lisztet, amíg egy ruganyos, nyújtható tésztát nem kapunk.
Ha már úgy gondoljuk, hogy majdnem jó az állaga, akkor hagyjuk picit pihenni, mert még tömörödhet a tészta. Ha kell ekkor adjunk még hozzá egy kevés lisztet, majd egy lisztezett felületen nyújtsuk annyira vékonyra, amennyire csak tudjuk. Ha tészta kívánt szélességét elértük már csak hosszirányba nyújtsuk.
Helyezzünk teáskanálnyi halmokat a tésztára pár centi távolságra egymástól.
Hajtsuk félbe a tésztát, és a töltelék körül nyomkodjuk le úgy a tésztát, hogy ne legyen alatta buborék. /Ez nagyon fontos, mert a légbuborékok főzés közben megnőnek és a tészta kiszakadhat./
Egy pohár/pogácsaszaggató vagy kés segítségével vágjuk ki a nekünk tetsző méretű és alakú raviolit. Kézzel vagy egy villa segítségével nyomkodjuk le a szélét, hogy biztosan ne nyíljanak szét főzés közben. A fenti munkafolyamatokat addig ismételjük, amíg el nem fogy a tészta. Ha mégis maradna abból csináljunk csipetkét levesbe.
Forrásban lévő vízben pár perc alatt készre főzzük.
Közben egy serpenyőben a mártás összes hozzávalóját forraljuk össze, majd a kész raviolikat ezzel öntsük nyakon. Végül szórjuk meg sajttal a tetejét.
Manapság már minden kisebb nagyobb boltban kaphatunk raviolit, amit csak ki kell főzni és valamilyen nekünk tetsző mártással nyakon kell önteni.
Sokan, sőt szinte mindenki, ezért nem veszi a fáradtságot, hogy otthon házi tésztát készítsen, hisz olcsón megkapja a kész terméket
Ebben igazuk is van, de egy házi raviolinál kevés finomabb tésztaétel létezik. Elkészítése sem ördögtől való. Az se baj, ha az embernek sodrófája sincs otthon, mert egy borosüveg is tökéletes társunk lehet a tészta kinyújtásában.