Hozzávalók:
Tészta:
Töltelék:
Mártás:
Elkészítése:
A házi tészta alapreceptje szerint 10 dkg liszthez 1 tojást számítunk, így egy gazdag tésztát kaphatunk. Te választhatod meg, hogy milyen lisztből, mennyi tojással készüljön a tésztád, ebből kiindulva keveredtem bele ebbe a kísérletbe. Az egészben pedig az a legjobb, hogy viszonylag rövid időráfordítással készíthetsz olyan egészséges ételt, melynek alapanyagait egyénileg válogattad a családod ízléséhez igazítva.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, annyi vízzel lazítva, hogy könnyen formálható legyen, de ne ragadjon.
Becsomagolva félre tesszük pihenni.
Kétféle technikát alkalmaztam. Az egyik, hogy lisztezett deszkán a lehető legvékonyabbra nyújtjuk, kb a képzeletbeli felezővonaltól számított egyik felébe, kis távolságra egymástól, elhelyezzük a tölteléket. Körbekenjük tojásfehérjével és a tészta másik felét ráhajtjuk. A töltelékek körül kissé megnyomkodjuk a tésztát és pizzavágóval vagy valamilyen kiszúróval tésztákat formázunk. A tésztát finoman körbelapogatjuk a kezünkkel és hústűvel megszúrva a felesleges levegőt kinyomjuk (különben lebegni fognak a tésztácskák a főzővízen).
A másik módszer: a tészta készítő és kiszúró szett felavatása okán történt, ahol is tészta korongokat szúrtam, töltöttem és préseltem.
Lobogó sós vízben 3-4 perc alatt kifőzzük, majd olíva olajba forgatjuk.
Eközben elkészítjük a mártásunkat, amihez egy edényben vaj/olaj keveréket hevítünk, lisztet pirítunk rajta, folytonos keverés mellett besűrítjük. Citrom reszelt héjával és levével ízesítjük, sózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk a tejszínt, forralunk rajta egyet és azon melegében a kiadagolt tésztára merjük. Amennyiben túl sűrű lenne, további tejszín adagolásával hígíthatjuk a mártást. Sajtot reszelünk rá vagy sonka kockákkal szórva tálaljuk.
Akkor?! Gyúrjunk bele! :D