Hozzávalók:
A tésztához:
A töltelékhez:
A tetejére:
Elkészítése:
Egy pohár tejet meglangyosítunk, belemorzsoljuk az élesztőt, keverünk hozzá egy kis cukrot és hagyjuk felfutni.
A lisztet a tenyerünk segítségével elmorzsoljuk a vajjal és hozzáadjuk a sót is. Ha felfutott az élesztőnk, beleütjük a tojások sárgáját, jól elkeverjük, majd a liszthez adjuk. A maradék tejet is beleöntjük, majd bedagasztjuk a tésztát.
Amikor már majdnem teljesen összeállt, beledolgozzuk az olajat. Ezután hólyagosra dagasztjuk a masszát, majd langyos helyen kelni hagyjukKözben elkészítjük a tölteléket.
A tojásfehérjékből krémes habot verünk a cukorral együtt, és csavarunk bele egy kis citromlevet is. Ezután óvatosan beleforgatjuk a darált diót. A vajat megolvasztjuk.
Ha megkelt a tésztánk, akkor egy lisztezett deszkán vékony, korong alakúra sodorjuk. A nagy kör közepén gondolatban egy kisebb kört rajzolunk. Eddig a körig vágjuk be a tésztát körben, sugárirányban. Olyan lesz a végeredmény, mintha egy virág közepét és a szirmait látnánk magunk előtt.
Ezután a középső, egyben maradt kört megkenjük olvasztott vajjal, majd pedig a dióhabból is teszünk rá egy adagot. Ezután ráhajtunk egy darab tésztát, és úgy simítjuk el, hogy befedje a középső kört.
Ezt a tésztaréteget is meglocsoljuk vajjal, majd megkenjük a dióhabbal. Így szépen sorjában felhajtjuk és megtöltjük az összes tésztaszirmot.
Az utolsó réteget, mely a fedőréteg lesz, felvert tojással kenjük meg és szórunk rá cukros diót is. Egy újabb félórás pihentetés után 180 fokos sütőben, légkeverésen szép pirosra sütjük.
Mivel vastag a kalácsunk és sok töltelék van benne, szükség lesz kb 45 percre, hogy telesen átsüljön. Cikkekre vágva tálaljuk.